Pontos idő: 2024. március 29. 5:42




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 PC-s kérdezz felelek! 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: BMW R 120s GS Rally Edition
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
hogy lehet fényképet a fórumra feltölteni? :?:

_________________
Ha motorozok, akkor motorozok


2009. május 18. 19:15
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
ha 6 éve nem volt hozzányúlva, akkor érdemes kinyitni a tápot is. Csak 4 csavart kell kiszedni, garantáltan 3cm-es por lesz benne, ami nem tesz jót az alkatrészek szellőzésének...ez is okozhat ingadozást, amit az alaplap nem bír elviselni, és újraindul a gép (bár ez sem magyarázza, hogy miért pont filmnézésnél)

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2009. március 26. 14:49
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSF 600 (2004) Naked
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Memória teszthez (és egyéb Windows buheráláshoz) ajánlott a Hiren's Boot CD (Gugli a barátod!) ;)
Ennek segítségével DOS módban (Win nélkül) tudsz memóriát tesztelni! De vigyázz, mert elég sokáig tart egy-egy teszt!

_________________
Gangsta

GSF600K4 Bandit


2009. március 26. 13:09
Profil Honlap

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Köszönöm mindenkinek a segítségét!

Intel pentium procim van 2,6 GHz, egyből bootol, nem vár semennyit sem. Igazából a gépem már vagy 6 éves biztosan van, azóta nem volt semmi hardver csere benne. Én is valami szoftveres gondra gyanakodnék így laikusként, mivel az újratelepítés után jelentkezett csak a probléma.

Azért ma este utánajárok a melegedéses résznek, bevetek mindent, amit csak tudok. Ha nem jön be akkor újrarakom ismételten a windowst :evil:


2009. március 26. 12:16
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
először is milyen processzorod van? Az amd-k 60-70 fokon is elketyegnek az intelek meghalhatnak már 50-nél is. Egyébként a melegedés azért nem valószínű, mert full screenre váltáskor, vagy bizonyos oldalak nyitásakor indul ujra...ha melegedne, akkor bármilyen terheléskor újra kellene indulnia. Itt szerintem szoftveres, vagy memoriahiba lesz. A szoftverhiba azért valószínűbb, mert az utolsó ujratelepítés után kezdett ujraindulgatni....lehet, hogy felkerült egy hibás driver, vagy rossz hibajavítás, esetleg egy utólag telepített program felül írt vallamit a windows file-jai közül.

(jah, és a melegedéshez annyit, hogy ha túlmelegszik, akkor az alaplap általában vár 5-10 másodpercet amíg visszahül a processzor, addig nem is enged ujra bootolni. Szoval ha kikapcsolódás után egyből újraindul, akkor valószínűleg nem a túlmelegedés volt a gond. De persze a számítástechnikában bármi megeshet, szóval a biosban azért nézz rá a processzorhőmérsékletre :roll: )

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2009. március 26. 11:56
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSF 600 S K4 (snassz szürke)
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Szintén melegedésre tippelnék először az elöttem szólókhoz hasonlóan, másodikra meg memória hiba. BiOS/Hardware Monitor vagy PC Health-ban ha nem megy kb 55-60 fok fölé alapjáraton a hőmérséklet, akkor nem a meleg a gond. (Ha már a ventillátort leszeded a prociról, hőátdó pasztát nyomni rá visszarakás előtt!)

_________________
Attól még, hogy indexelek, nem biztos, hogy egyenesen megyek tovább!


2009. március 26. 10:26
Profil
Avatar

Motor: GSF 600 (2004) Naked
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Hali!

Ha semmilyen hardveres problémát nem találsz, akkor nagy valószínüség szerint a Windows-od adta meg magát!
Ami mint tudjuk, nem egy szokatlan dolog! :shock: Ismerős gépén is mindent kipróbáltunk (hardver-cserével), de
csak döglődött... Másik vinyó be, Windows feltelepít és megoldodott a kifagyás... ;)
Ha a proci-hűtő nem megy, akkor az újabb alaplapok el sem indulnak, ha kevés a fordulatszám, az okozhat túlmelegedést.
Egy-egy újrainduláskor a BIOS-ban meg tudod nézni a proci hőmérsékletét, ott is kiderül, ha túlmelegedés van.
Sőt, a legtöbb alaplahoz szoktak készíteni progit, ami figyeli az alaplap paramétereit (áramok, hőmérséklet, ventillátor, stb.)

Üdv.:

_________________
Gangsta

GSF600K4 Bandit


2009. március 26. 9:17
Profil Honlap
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
A hűtő lenne az én tippem is. Az processzorokba van építve egy kis védelmi logika, hogyha túlmelegszik, akkor indítsa újra a gépet. Közben hül egy kicsit. Ha valóban ez a helyzet, akkor ennek több oka lehet: nem kap áramot a hűtő, leesett a ventilátor a prociról, megtelt a venti porcicával és nem közlekedik a levegő.... (az okok előfordulási gyakorisága szerint növekvő felsorolásban)

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2009. március 25. 23:26
Profil YIM
Avatar

Motor: GSF 1200s
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Proci hűtő rendessen üzemel?


2009. március 25. 22:18
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
ezek valamelyike megteszi: http://pcsupport.about.com/od/toolsofth ... rytest.htm

Nézd meg az alaplapon a tápegység csatlakozóját. Nekem régebben csinált ilyet, és akkor már a fehér csatlakozó szépen barnára be volt égve.

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2009. március 25. 21:53
Profil Honlap

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Tápegység sajnos nincs másik itthon :?

Memória tesztet hogy kell futtatni?


2009. március 25. 20:32
Profil
Avatar

Motor: Bandit1200 "z" naked
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Jah, a tápegység ill. memória szokott ilyet okozni, esetleg egy mem tesztet érdemes még lefutattni...


2009. március 25. 20:30
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSF 1200s
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Bagelo írta:
Minden lejátszóprogrammal ezt csinálja, meg most egy internetbankingos oldal megnyitása közben is mindig újraindul! A legutóbbi formázást követően, miután újratettem minden programot, azóta csinálja. Tanácstalan vagyok...



Próbáld ki egy másik tápegységgel....


2009. március 25. 20:18
Profil

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Minden lejátszóprogrammal ezt csinálja, meg most egy internetbankingos oldal megnyitása közben is mindig újraindul! A legutóbbi formázást követően, miután újratettem minden programot, azóta csinálja. Tanácstalan vagyok...


2009. március 25. 20:15
Profil
Avatar

Motor: vizes bandit ;)
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Lehet a lejátszó program hibája, de akár a tápegységé is.


2009. március 14. 11:42
Profil

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Segítség!
Az miért van, hogy amikor teljes képernyős nézetre váltok filmnézés közben, akkor újraindul a gép?


2009. március 13. 14:51
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250N ( black )
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Hali ! Lenne egy vadonat új garis komplet PC konfigom eladó, nagyon jutányos áron !

Alaplap: AMD AM2+ ( ASUS )
Proci: AMD 2GHz ( Sempron )
Ram: 1 GB DDR2 800 MHz
Hdd: Samsung 160 GB 7200 Pr. SATA2
DVD: LG 16X DVD-RW ; LD DVD Rom
VGA: Sapphire ATI Radeon 2600 Pro 256 MB DDR3 PCI-E
Ház: Midi ATX ( fekete )+ 450 Watt táp
Billenytyűzet+egér ( ezek is feketék )

Fullra feltelepítve, letesztelve, + 3 game rajta

Az egyik munkatársamnak lett összerakva, de sajnos hirtelen komoly anyagi zavarba került ( ez manapság sajna nem ritka ), és nem tudja kifizetni, és persze az én k.p.-m áll benne :(

Csak banditáknak egy kerek 50-esért odaadom :smt023

_________________
Ha az autópályán haladván, egyszer csak vésztjósló menydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hid azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !


2009. február 21. 20:40
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Van sűrített levegős 500ml térfogatú "sprém". Azzal dolgoztam.

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2009. január 26. 6:41
Profil
Avatar

Motor: vizes bandit ;)
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Amíg valami működik, addig ne szedd szét :)
A porszívó helyett pedig valami porfújót (akár ETA402-es porszívó kifújócsövét) ajánlom. Sokkal jobb eredményt ad.


2009. január 25. 22:56
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: PC-s kérdezz felelek!
Örülj, hogy megy és addig már ne nyúlj hozzá, ameddig én fel nem megyek. Utána kezdheted előlről, mert tuti, hogy utána sem fog elindulni :twisted:

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2009. január 25. 22:18
Profil YIM
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség