Pontos idő: 2024. március 29. 6:18




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 Értelmetlen esések 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Akkor ezek alapján minden alkalommal amikor egy motoros elesik, akkor a rendőrök meg kell büntessék?

Mert ha elestél, akkor nyilván nem a körülményeknek megfelelően vezettél. Ha egy kátyúban álltál fejre, akkor túl gyorsan mentél, hogy észrevedd. Ha sóderen taknyoltál el, akkor a tapadási viszonyokhoz képest mentél gyorsan. Ha meg nem mentél, hanem álltál, akkor túl lassan mentél az körülményekhez képest.

Ennél azért talán árnyaltabb a kép, és a kékfehérek is jobban megnézik az esetet remélem mielőtt megajándékoznak egy csekkel.

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2010. június 16. 16:01
Profil YIM
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
maguhs írta:
Jobbulást Bagelo:(
Sajnos nem bullshit a "nem az útviszonyoknak megfelelő sebességmegválasztás" aka relatív gyorshajtás.
üdv


Így van,mert az egy dolog hogy "ennyivel" megúsztad,de arra is kell gondolni mi van ha valaki/valami van a szembejövő sávban is.


2010. június 16. 15:36
Profil

Motor: 2001 Suzuki Bandit GSF 1200 S
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Jobbulást Bagelo:(
A jogi részéhez annyit, hogy a KRESZ úgy van megírva, hogy ha balesetet szenvedsz, akkor valamilyen szabályt megsértettél, ezért valamilyen büntetésre számíthatsz. Sajnos nem bullshit a "nem az útviszonyoknak megfelelő sebességmegválasztás" aka relatív gyorshajtás.
üdv


2010. június 16. 12:55
Profil
Avatar

Motor: 1200S K1
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Szia Bagelo!

Csatlakozom az előttem szólók jókívánságaihoz.
Szerintem nincs ok az aggodalomra. Az itthoni egészségügyi helyzet ellenére szerencsére még mindig elég sok jó orvos van. Én is átestem már egy "Hát..." kezdetű műtéten, amit végül nagyon megköszönt a sebész. Szilánkos lapockatörés, és vállizület szakadás, amire azt mondta, hogy ez 15 évben egyszer fordul elő. Örült, hogy Ő találkozott ilyennel és kihívásnak tekintette. Nyilván most elég félelmetes amit mond az orvos, de biztosan profin megoldja.
A fém miatt se aggódj, nem fogsz sípolni a reptéren :D Nekem a combcsontomban volt egy 40cm-es cső, és azt sem jelezte... ;)

További minden jót kívánok


2010. június 16. 8:37
Profil

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
A műtét mostmár biztos! Az egyetemen minden oké, még van 2 vizsgám, szerintem nem lesz gond, ma is letudtam egyet, 5-ös lett :D Dolgozni sajnos nem tudok menni vagy 2-3 hétig.

B1200 nem gondoltam volna, hogy már ennyiszer voltál műtőasztalon :P Kicsit meg is nyugtattál :)

A műtét miatt csak azért aggódom, mert nem egy rutinműtét (az orvosom szerint), remélem minden úgy sikerül, ahogy a doki szeretné!
Kissé aggaszt még az is, hogy lemezzel, csavarral, vagy dróttal is lehet rögzíteni a pótlást, a dokim a lemezt javasolja, de nem tudja garantálni, hogy azt ültetik be... annak ellenére, hogy az ő kompetenciája, a gyakorlatban kb nem dönthet (ő szerinte ilyen a magyar egészségügy :? ) Én csak a szenvedő alany vagyok ebben a történetben, bízom benne hogy minden jól megy majd.


2010. június 15. 16:48
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Jobbulást és gyors felépülést kívánok! Pedig már készültem, hogy újra megcsodálhatom az őszi talin a mattfekete vasad. :(


2010. június 15. 16:12
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Jobbulást :!: :oops:
Műtétek ne aggasszanak, én már nem is tudom számolni mennyin vagyok túl, és mégis ütöm a billentyűket és húzom a gázt :shock: (amúgy olyan 8-10 körül járhatok)


2010. június 15. 15:07
Profil
Avatar

Motor: XJR 1200, FZ1 SA
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Szerintem is fogadd el a pótlást, ha javasolják! Nekem anno u.ez a csont úgy tört el, hogy ízületen belülre hatolt a törés. Volt szó a műtétről, de azt mondták nem muszáj... Elvileg a röntgen szerint összeforrt, de akkor sem olyan, mint előtte.

Utólag már én is azt mondom, hogy műtét talán jobb lett volna...(így vagy elmozdult, vagy nem)

Mégegyszer jobbulást és kitartást! Te vagy az első, a mocit pimp-elted már rondább állapotból is ;)


2010. június 15. 14:58
Profil Honlap
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
A csontpótlást, ha javasolják el kell fogadni. Több ismerősöm is úgy volt, hogy nem muszáj, de jobb pótolni. Sokan nem kérték a pótlást, és ők jártak rosszabbul.

Mielőbbi jobbulást. A műtét után mindenképp jelentkezz majd.

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2010. június 15. 14:22
Profil YIM
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Uhh!
Gyerek! Nem gondoltam, hogy ekkora lesz a baj. Mert ez így már nagy baj. Meló? Suli? Menni fog így?

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2010. június 15. 14:17
Profil

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Köszi a jókívánságokat! :)

Ma beszéltem az orvosommal telefonon... Azzal kezdte, hogy "Hát..." Erre inkább megbeszéltem vele, hogy 20 perc és ott vagyok személyesen. Elmondta, hogy ilyet még nem láttak, az orsó csontom végéből hiányzik 3mm-nyi csont. Nem letört, hanem szilánkokra szakadt, meg porrá tört. Műtétet javasolt, és miután megbeszéltünk mindent egyetértettem vele. Hétfőn műtenek majd, a gáz csak annyi, hogy lehet akkora db-ot kell pótolni, hogy a csípőlapát csontomból vesznek ki egy kis db-ot és azzal pótolják a hiányt. Szóval nemtom hány helyen nyitnak majd fel :? Szóval csontpótlás lesz, amit lemezzel és csavarokkal rögzítenek majd.

A motornak elment az első futóműve is, elhajlottak a villaszárak. Egyenlőre nem tom mi lesz vele, szerintem leghamarabb a következő szezonra tudnám használni a csuklóm, idén már nem ülök motorra!


2010. június 15. 14:06
Profil
Avatar

Motor: GSF 600 S K4 (snassz szürke)
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Ejj... jobbulást neki és a mocinak is! :|

_________________
Attól még, hogy indexelek, nem biztos, hogy egyenesen megyek tovább!


2010. június 15. 11:10
Profil
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Természetesen én is mielőbbi gyógyulást kívánok Bagelonak.
A kérdésre válaszolva, igen, 1 tag kiesésével érvénytelenítik a csapat eredményeit, és bár biztattak, hogy menjünk végig, igazából nem volt kedvünk.
Tényleg feszített volt a tempó, erre ráadásul jöttek a szar utak. Yoss látta meg a marketinget a dologban: Azért vittek arra amerre, hogy rájöjj, tényleg kell egy GS. OK, kell, persze, csak ha valaki nem tudja megvenni, akkor ez után sem fogja. Volt olyan út, ahol erdőben, fél sávnyi aszfalton mentünk, és még az is kátyús volt, nem kicsit. A dolgot tetézte, hogy nehéz volt rátalálni erre az útra, és feltorlódott 4 csapat. 12 ember, ebből
Verseny volt, nem délutáni motorozás. Nem erre számítottunk.

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2010. június 15. 9:27
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Asszem a MasterCardokhoz jár valami biztosítás alapértelmezésben (ha esetleg olyanod van).


2010. június 15. 8:23
Profil
Avatar

Motor: Pegaso Trail
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Én is sajnálom! Jobbulást!

Gondolom a csapatotok ezzel disqualifikálta magát


2010. június 15. 7:55
Profil Honlap
Avatar

Motor: XJR 1200, FZ1 SA
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Bagelo! Nagyon sajnálom és mielőbbi felépülést kívánok! A gyógytornát vedd majd komolyan! Légy kitartó és csak fokozatosan terheld a csuklód. Sajnos ismerős a feeling...

Ha volt olyan biztosításod, amely tartalmaz poggyász ill. ruházatra vonatkozó kártérítést, akkor azt jó eséllyel be tudod vasalni, amennyiben sérült a felszerelésed.


2010. június 15. 7:35
Profil Honlap

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
jobbulást Bagelo! A feljelentés miatt ne aggódj...akkor lenne okod félni, ha 140-el mentél volna bele a kanyarba, és emiatt sodródtál volna ki. Csak hivatalból teszik meg, mert súlyos sérülésed, de kihozzák a végén, hogy nem történt szabálysértés, vagy bűncselekmény.
A ficam, és törés meg szemét egy dolog...nekem a tavalyi balesetnél (09.18) a törés, és szalagszakadás mellett ficamodott is a bokám, és azoóta is bedagad :-( Már egy vagyont költöttem Innorheuma kenőcsre :-D
Jah, és ha azt mondják, hogy nem élet-halál kérdése műteni, de jó lenne, akkor műttesd meg. Tisztábban össze tudják rakni, és amikor a kórházban voltam, akkor volt bent olyan akinek újra el kellett törni a kézfejét, mert megműteni nem engedte, viszont rosszul forrt össze.

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2010. június 15. 6:02
Profil Honlap
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Bagelo,őszintén sajnálom,mielőbbi jobbulást!

_________________
SZOTYI


2010. június 14. 23:26
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Bagelo írta:
Jah a rendőrség be lett vonva az ügybe hivatalból, szóval szabálysértési eljárás indul ellenem.
Képek: http://picasaweb.google.com/105720344926288148114
U.i.:
Vigyázzatok Magatokra és mindig öltözzetek fel!!!

Az eljárással kapcsolatban annyit, hogy nem szabad elfogadni semmit sem. A helyszínen NEM volt semmilyen féknyom, amiből a sebességre következtetni lehetne. Az adott útszakaszon nem volt érvényben semmilyen sebességkorlátozás, tehát 90Km/h sebességgel legálisan mehettél..volna, de nem mentél annyival. Az hogy ez a kanyar végül nem úgy sikerült ahogy kellett volna, nem ment szembe semmilyen szabállyal, tehát nem büntethető. Ha nem mentenek fel, akkor fellebezést kell benyújtani. A "nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel hajtott" tétel egy bullshit. Mindenre ráhúzható, csak éppen nem elvárható, mivel az MINDIG utólag derül ki. Ha bevetted volna és ott áll egy traffipax, akkor sem büntethetnének. Szal felejtős. Ilyen hozzáállással, ha valaki felöntötte volna előtted az utat olajjal és te elhasalsz, szintén rád lehetne húzni. Ha minden kötél szakad, közölni kell velük, hogy "elbambultál" és későn vetted észre a kanyart. Pont. Ezért nem lehet büntetni.
Ne írj alá semmit, amivel szemben kétségeid vannak!!

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2010. június 14. 20:10
Profil ICQ
Avatar

Motor: Bandit1200 "z" naked
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
pff...legalább semmi trauma nincs, ez a +
A zsarukra készülj, engem szépen lemeszeltek, bár utasom is volt...tiéd 8 napon túli, kíváncsi vagyok mit találnak ki...
Türelem és kitartás! :-)


2010. június 14. 20:06
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség