Pontos idő: 2024. március 29. 5:39




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 Értelmetlen esések 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: GSF250 Bandit
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
úúú ember...nagyon sajnálom :?
Ez a közlekedési helyzet ami miatt baleseted volt velem is előfordult már 1x-2x, csakhát én szerencsésebb voltam, (semmi esés, csúszás, csak simán satufék, na meg a duda és integetés) és ilyenkor mikor olvasom az ilyen eseteket, sík ideg vagyok, hogy hogy lehet egy autós ennyire figyelmetlen, vagy szimplán köcsög, mert ugye te csak egy motoros vagy, nehogymá'...
Sose fogom megérteni! Mikor én autóval közlekedek akkor is próbálok elsőbbséget adni a motorosnak, nemhogy még kifordulni/befordulni elé!!!

Írtad h utassal voltál, neki lett valami komolyabb baja?


2009. szeptember 23. 20:06
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
ilyenkor szokott ugy kezdodni a mondat, hogy reméltem nem kell majd ide irnom komolyabb sajat esetet. Hat kell. Nah szóval elcsaptak (mult pénteken), es nem tul szepen

a végeredmény:
kul, es bel boka törés, szalagszakadás, ficam, és bal kar törés. Műtét, plusz 5 nap korház, de már itthon vagyok. Jovő héten varratszedés, aztán 5 hét fekvés, utána 2 hónap fizikoterápia, majd kb fél év múlva még egy műtét, akkor mrg kiszedik a vasakat, amiket most beletettek a bokámba.Az asszony megűszta 1-2 varrattal, neki bent sem kellett maradni a kórházban
A motor alig serult (elsó féknyereg, sarvédő, 1 index, plusz pár karc) a lassu tempó miatt

a helyzet:
egyenes, beláthaó út (Bornemissza tér), 40-50 km/h-s tempó utassal, szemből böhöm nagy pickup lassit, megál, majd mikor kb 6-8m-re voltam, egyszerűen befordult elém. Nem vett észre

tanulság:
max annyi, hagy 40-50-es tempónál, felkapcsolt reflektorral is csunyan ra lehet faragni...jah és korházba ne kerüljetek, mert egy brutal lepratelep az egész, a nővérek meg már akkor sík idegek, amikor beérnek a 12 órás műszak elején

Egyébként meg fekvőgipszben, fél kézzel se gépeljetek, mert az is szívás :lol:

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2009. szeptember 23. 19:39
Profil Honlap

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
hát ezt szerencsésen megúsztad. ;) Viszont a bukót mennyire csaptad oda? Azzal vigyázni kell, mert van, hogy külső sérülés nem látszik, de az a belső réteg ami felfogja az ütést roncsolódott, és ha legközelebb (ne adj Isten) megint ugyanott vered be, akkor nem fog rendesen védeni.

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2009. szeptember 16. 14:26
Profil Honlap
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Hunter írta:
Tapasztalat: Nem minden motor nagybandit!!!!!!

UI: Vigyázzatok a terménybetakarítások miatt kiszóródott kukoricára az utakon. És persze a kavics és homokfelhordásokra, melyekből igen sok van az autópálya építés miatt


Nagy test, nagy élvezet :D Jól megúsztad. Én még a traktorok által felhordott sarat utálom.

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2009. szeptember 16. 9:21
Profil
Avatar

Motor: Pegaso Trail
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Ez elég kínos! Főleg más motorjával. Jobbulást a sebekhez!


2009. szeptember 16. 8:55
Profil Honlap
Avatar

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Értelmetlen esések
Hétfő este!

Kicsit összeporoztam a ruhámat!

Hárman motoroztunk hétfő este, elöl egy SV650, aztán én, mögöttem egy ER6-os Kawa. Adott egy falusi utcáról nyíló aszfaltozott kocsmaparkoló. Gondoltuk, mielőtt hazamegyünk iszunk egy bambit a szomszéd falu nívós kocsmájában. Az előttem bekanyarodó SV a poros behajtón úgy megcsúszott, hogy a srác alig tudta elkerülni az esést. Az 1200-esem (gondolom tömegénél fogva és a hibátlan gumigarnitúra miatt) észre sem vette a kanyarban felhordott száraz homokot. Egyszerűen átsuhantam rajta minden visszajelzés nélkül. Mintha ott sem lett volna. Meg is álltunk a parkolóban, mire a Kawa tulajdonosa odaadta a motorjának kulcsát, hogy próbáljam ki.

Mentem is egy jó nagy kört vele. Utólag visszagondolva fel is tűnt, hogy pattog az úton és az útegyenletlenségek miatt "libeg" alattam a gép. (Talán a 180 kg-os tömeg bizonyul kevésnek?) Vissza is értem a kocsma behajtóhoz, ahol sajnos az általam a saját motoromon megszokott módon kanyarodtam be balra. Itt történt a baj. Mintha valaki a hátsó kereket enyhén döntött állapotban jobbra kihúzta volna alólam. Nem volt megcsúszás-érzés, amit korrigálni lehet, nem volt futómű-visszajelzés, semmi. A motor elcsúszott, bal lábam alatta maradt, vállammal és az oldalammal érkeztem a földre, majd a fejem a lendületét elveszítette a talajon. A motor - lévén sebességben volt - még 4 métert csúszott a bal oldalán mielőtt megállt és lefulladt.

Károk: a bukógomba mindent felfogott. A bal tükör kitört. A bal oldalidomon van egy kisebb karc. A hátsó lábtartókonzol karcos, ugyanis ez ért le még a gombán kívül. Gyakorlatilag igen olcsón megúsztam.

Sérülések: sajgó bal váll és bordák, lila bal vádli és fájó térd (ugyanis ezen landol a gép).

Tapasztalat: Nem minden motor nagybandit!!!!!!

UI: Vigyázzatok a terménybetakarítások miatt kiszóródott kukoricára az utakon. És persze a kavics és homokfelhordásokra, melyekből igen sok van az autópálya építés miatt

_________________
________________________________________________________________________________
Nagyfőnök nem túl kíméletes üzemmódban: Kép :D


2009. szeptember 16. 7:30
Profil
Avatar

Motor: 400 Bandita 95'
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
http://www.haon.hu/hirek/hajdu-bihar/ci ... 0-06550350
Szegény Bandit-nak annyi :cry: De én megúsztam :banan:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pittyke 2011. június 30. 22:54-kor.

2009. augusztus 16. 17:56
Profil
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
ez kb. 1 órával azelőtt történhetett, hogy arra jártam motorral, mikor odaértem még ott voltak a rendőrök, a teljesen kiégett motor és a srác az út közepén letakarva

mindenki vigyázzon magára...

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/3488.shtml


2009. július 15. 10:31
Profil

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Így van :lol:


2009. június 9. 21:28
Profil
Avatar

Motor: GSF 600 S K4 (snassz szürke)
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Jah értem. Ez akkor olyan mint amikor festem a szobát. A teddyvel pikk-pakk végszaladok a nagy felületeken, ami bíbelődős, kis ecsetes munka azt meg az asszonyra hagyom! :lol:

_________________
Attól még, hogy indexelek, nem biztos, hogy egyenesen megyek tovább!


2009. június 9. 21:22
Profil

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Nem csak a felület nagysága a számottevő az ár alakulásában, a fényező egy autó ajtót lefúj 20 ezerért mondjuk ~ 10 perc alatt, ha már elő van készítve, a motoridomok kicsit bonyolultabbak, nehezebb is előkészíteni a festéshez. Hogyha pedig választani kell egy nehezen előkészíthető motorfejidom, vagy egy autó ajtó fényezése között, akkor hidd el, hogy minden fényező az autó ajtót választaná, mert azért szemrebbenés nélkül elkérhet egy 20ast, még a fejidomért nem.


2009. június 9. 21:08
Profil
Avatar

Motor: GSF 600 S K4 (snassz szürke)
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Nem tudom, hogy a motor idomzat az valami különleges festést kíván e, de 7végére viszem a kocsimat én is fényeztetni. 15/lökhárító telibe, metál, szereléssel együtt rendes kamrában. És sztem egy lökösre való anyagból lefúj vagy 3 motor idomot.

_________________
Attól még, hogy indexelek, nem biztos, hogy egyenesen megyek tovább!


2009. június 9. 20:32
Profil

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Nekem a teljes motor (k1-es gsf1200s) vázzal együtt 65 ezer volt. Ebből 40 volt az idomzat. Remélem segítettem, jah ez miskolci ár, hátha fontos, és szerintem olcsó volt. Remélem így már tudsz valamennyire viszonyítani. Üdv


2009. június 9. 20:14
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
10000 Ft/idom szerintetek milyen ár fényezésért? Most ilyen állapotban vannak:

Kép


2009. június 9. 15:57
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
jedi írta:
Nohh zsombi :), tudod két féle motoros van

1. Aki már esett
2. Aki még nem



Jedi: Helyesbítenék: Kétféle motoros van! Aki már esett és aki esni fog!

_________________
________________________________________________________________________________
Nagyfőnök nem túl kíméletes üzemmódban: Kép :D


2009. május 27. 7:09
Profil
Avatar

Motor: R 1200 GS Jawák
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
együttérzek, sose legyen nagyobb bajod

_________________
Mielőtt kerékpárra ülsz, mindig húzd meg a dinamó csavarjait


2009. május 25. 22:58
Profil Honlap
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Részvétem Zsombi!
Azért nem olyan tragikus ám a sztori,kicsit összekapod magad és elkészül a nyaralásra!
Lényeg,hogy te jól vagy,a technikát mindig lehet pótolni.

_________________
SZOTYI


2009. május 25. 20:31
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Maximálisan egyetértek, én ennél könnyebben nem úszhattam volna meg "rendes" esést. (Kb 50-60 volt a tempó). Csak a motor összelegózásához van most nagyon kevés energiám. :(


2009. május 25. 19:45
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250N ( black )
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Nohh zsombi :), tudod két féle motoros van

1. Aki már esett
2. Aki még nem

Én is azt hittem sokáig hogy ez hülyeség, de a saját bőrömön tapasztaltam meg. :)

Mindeggy, ha már meg kell lenni az első perecnek, akkor ennél nagyobb ne legyen.

_________________
Ha az autópályán haladván, egyszer csak vésztjósló menydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hid azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !


2009. május 25. 19:41
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Remélhetőleg a következő 10 évre letudtad a taknyolásokat.
Egy idomos embert tudok Szigetszentmiklósról: 0670-3576142


2009. május 25. 17:10
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség