Pontos idő: 2024. március 29. 5:42




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő
 Locsi-fecsi 
Szerző Üzenet

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
zöldi írta:

Pedig nagy élvezet!


ezzel nincs is gond, én is szeretem buherálni a gépet, csak ennek az állításnak még a menetével sem vagyok tisztában :-) meg ha valami bonyolultabbat csinálok, akkor azt első, második alkalommal valakivel aki ért hozzá, aztán harmadszorra már megy egyedül is (persze itt nem mondjuk a vezérműlánccsere szintű dolgokról beszélek :-) )

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2008. december 14. 21:10
Profil Honlap
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
MLAci írta:
egyszerűen nem mernék belenyúlni a gépbe :-) legalábbis egyedül


Pedig nagy élvezet!

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2008. december 14. 21:03
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
zöldi írta:

Eladtad a motort?


oh nem, azt csak akkor ha lesz nagyobbra pénz :-)) egyszerűen nem mernék belenyúlni a gépbe :-) legalábbis egyedül

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2008. december 14. 11:53
Profil Honlap
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
MLAci írta:
ha tudnám használni, megvenném egyiket :D de sajnos nem tudom #-o



Eladtad a motort?

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2008. december 12. 22:59
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
sziasztok!

hát nem tudom melyik topicba tegyem (ha nem jo ide , akkor admin tegye oda ahol jobb. kössz)

naszóval. Egy kis jogi segítségre lenne szükségem. Adott az a helyzet, hogy munkavállaló kikerül távmunkára. Ezután kap egy szerződésskiegészítést, amiben a következő szerepel:
ha a munkavállalónak, vagy a munkáltatónak mégsem felel meg ez a távmunkásdi, akkor (innentől szó szerint idézek) "Ebben az esetben a Munkavállaló hagyományos keretek közötti (jelen szerződés módosítást megelőző munkaszerződés szerinti) továbfoglalkoztatásáról a Munkáltató köteles rendelkezni."

nos a kérdés, hogy ez az idézett mondat pontosan mit jelent? Egy ügyvéd szerint azt, hogy ha a munkáltató azt mondja, hogy neki ez nem felel meg, akkor az eredeti foglalkoztatásról rendelkezhet, ami az is lehet, hogy nem foglalkoztatja tovabb....tehat effektive kovetkezmenyek nelkul kirughatja. De nekem ez valahogy sánta. Szerintem inkább azt jelenti, hogy rendelkezik a visszahelyezésről, és a cégnél dolgozik tovább, mintha mi sem történt volna. Van valaki aki ért ehhez az egészhez? Szívesen venném a segítséget.
előre is kössz
Laci


update:
a szerződésmódosítás elején benne van, hogy felek rögzítik, hogy a szerz.módosítás feltételei kizárólag a távmunkavégzésre vonatkoznak.
És ezután jön ez:
"a felek, a közöttük érvényben lévő munkaszerződés és annak módosításaival érvényes munkaszerződést (továbbiakban eredeti munkaszeződés) közös megeggyezéssel, jelen szerződésmódosítás napjától kezdődően határozott, 2009.február 28-ig tartó időtartamra a 2004.évi XXVIII. törvény rendelkezéseinek megfelelően- a Munka törvénykönyvéről szóló 1992.évi XXII. törvény módosításaival egységes szerkezetben- változtatják meg."

jól értem ha ezt aláírja valaki, akkor az eredeti munkaszerződése is azonnal határozott idejűre változik?

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2008. december 12. 21:12
Profil Honlap
Avatar

Motor: Hilti TE22
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Sziasztok!
Melózok ezerrel, meg szolgáltatót váltok. Azaz nem nagyon vagyok, és mit látok?
Közgazdasági fórum lett a Bandit.hu :lol:
Na jó viccet féretéve (legalább volt mit olvasni ;) ), én gratulálok azoknak akik belevágtak és magukra vállalták a munkát!
A színek és a többi majd kialakul. 1 dolognak nagyon örülök, nem lesz 800 inaktív felhasználó.
Az arcomat (avatar) én is szoktam vállalni (aki nagyon kíváncsi, a képtárban megtekinthető), de olyan karácsonyi hangulatom van....

_________________
Unalmamban macskaidomár lettem :)


2008. december 12. 12:43
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSX 1400
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Pl: egy mai hír a sok közül:
A Deutsche Bank vezető közgazdásza szerint az olajkartell, az OPEC 1993 óta az esetek 75%-ában tudott az olajár támogatását elérő kitermeléscsökkentéseket végrehajtani. Ezúttal a csökkentés nem váltja majd be a hozzá fűzött reményeket, hiszen a piac a keresleti oldal gyengeségeire figyel. Ráadásul a szakértő szerint a gazdasági lassulás miatti olajkereslet-csökkenés még nincs egészében beárazva. Az OPEC egészen 2009 végéig nem fog tudni támaszul lenni az olajárnak. Akkorra fog mélypontra süllyedni a jegyzés is, megérintve a 30 dolláros szintet, vélik a bank elemzői. (Portfolio.hu)

Ezt sem kell tövig benyelni, de egy lehetséges forgatókönyv. Mert ettől függetlenül pártunk és kormányunk meglátva a remek lehetőséget emelheti az adótartalmát az üzemanyagoknak. De nem folytatom , mert nem akarok tippeket adni nekik...


2008. december 11. 16:05
Profil

Motor: Kymco People 250
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Nem azért megy le az ár mert a költségek is csökkennek... akkor megy le, ha nem hajlandók a drágábbat megfizetni. Lemegy, vagy beledöglik a taxis, fuvarozó, stb.

Egyébként a defláció nagyon nem jó dolog, bár jónak tűnik, de azt jelzi, hogy nagyon nagy gáz van. A benzin kicsit más tészta, de globálisan azt jelenti, hogy nincs vevő a piacon, mert nincs pénze az embereknek (vagy mert tényleg nincs, vagy mert nem költ a bizalmi válság miatt). Ha nincs vevő, akkor nincs bevétel a termelőnek, akkor nincs adóbevétel sem, és akkor nincs se állami, se magán fizetés, ha nincs fizetés, akkor nincs pénzed, akkor nem veszel, és körbe újra.

Nekünk meg főleg azért gáz, mert a magyar gazdaságot már egy ideje csontra befékezték, hogy a szociális hálót fenn tudják tartani a szavazók megtartása miatt. Nézőpont kérdése, hogy egy lefékezett gazdaság talán nem puffan akkorát, csak sajnos itt a 0 növekedés alatt is van élet bőven, van hely a csökkenésnek. :cry:

Egyébként a benzinárcsökkenés közel sem akkora mértékű mint lehetne. Amikor 300 közelében járt, a kereskedők elkezdték csökkenteni a kiskereskedelmi árrést. Amint elindult lefelé, először szépen felnyomták maguknak, azt mondják, csak az eredeti szintre de biztos volt aki tovább is. Tehát ők igazat mondanak azzal, hogy most hozzák be a veszteségeiket, de mi így is örülünk a heti áreséseknek.

Én baromira nem szeretném, ha a benzin 200 alá menne, sőt, azt szeretném, ha visszaindulna 300 felé. Az összes többi hatás miatt, lehetőleg mihamarabb.

_________________
"Nekem a Puffin lekvár ad erőt és mindent lebíró akaratot!!"


2008. december 11. 14:12
Profil
Avatar

Motor: 1200 S
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Benzinből 333 liter, gázolajból 1000 liter szállítható veszélyes anyagos vizsga nélkül, de tudtommal ez csak bérszállításra vonatkozik, saját járműpark ellátására nem.


2008. december 11. 11:23
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSX 1400
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
zöldi írta:
K_István írta:
nem marad hely a 200 literes hordónak az utazótáskában! :lol:


azt kell beletenni a safety carba! :lol:


Akkor azt tartálykocsinak hívnák! (kicsit furcsa lenne ha 4-6 motor szorozva 200 literrel vágnánk neki a nagy éves túráknak, és senkinek nincs veszélyes anyagok szállítására alkalmas jogsija...)
Lassan csak belém dumáljátok a hogy spájzoljunk... :lol:


2008. december 11. 11:15
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSX 1400
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Tsabyka írta:
Na és hogy miért? Azért mert tudják a nagyobb kereslet miatt hogy úgyis megveszi mindenki mert kell neki, mind1 hogy menyiért adják...

Néhány dolog amit másképp gondolok és látok én.
Ha a sok nyomorultnak nem lesz munkahelye, meg hogy fizessen a hiteleket akkor nem kell majd takolnia, és mivel esik a kereslet minden iránt nem kell szállítani se alapanyagot, se készterméket, nekik sem kell tankolniuk, nem lesz kereslet, akkor hogyan adják drágábban???
Az energia tipikusan az a cikk, legalábbis eddig a pontig az volt aminek az eladási ára abszolute nem tükrözte a bekerülési árát, hanem a tözsdei kereskedések határozták meg , és mesterségesen addig pumpálták amíg a piac felvette...
Ha valami nem kell , azért kérhetsz akármennyit is...egyszerűen kiszálltak a biszniszből akik eddig nyerészkedtek rajta mert ingoványossá vált a talaj...ettől még lehet drágább nyáron a benzin. mert lehet hogy többet megyünk, de valóban többet fogunk tudni menni, lesz miből? És vajon mihez képest lesz drágább? És mennyire?
Ezekre nem kell válaszolni, csak költői kérdések...


2008. december 11. 11:00
Profil
Avatar

Motor: GSF 600 S K4 (snassz szürke)
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Már most emelkedett egy picivel a nyersolaj ára, pedig csak a hír jött, hogy csökkentik a kitermelést. http://www.privatbankar.hu/html/bef/301 ... ntar=27176

_________________
Attól még, hogy indexelek, nem biztos, hogy egyenesen megyek tovább!


2008. december 11. 10:38
Profil
Avatar

Motor: GSF 600 S K4 (snassz szürke)
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
"25%-al olcsóbb most az üzemanyag a nyárhoz képest. Nemlátom hogy lenne bármilyen árcsökkenés
(futárszolgálat,taxi,stb.). "
Erre azt nyilatkozták az érintettek, hogy nem fognak lejebb menni az árakkal, mert nekik csak most jön vissza az ár, amit bukatak azon a pár nap hírtelen megugrás miatt. Pfff.. na haggyámáá'!
Az OPEC egyébként azt mondta, hogy ha marad ez az olcsó olajár, akkor csökkentik a kitermelést, hogy emelkedjen valamelyest. Tehát valószínű, hogy már nem sokat csökken. De tudok egy jót. Júniusban ugyan itt találkozunk és megnézzük mennyi lett az annyi! :smt023
Tegnap a főváros felett azt hittem repülőnap volt, mert annyi nagy dög utasszállító körözött (égetve a tök olcsó kerozint). Nem tudtak leszállni. Na ez kell még nekünk. :banan:

_________________
Attól még, hogy indexelek, nem biztos, hogy egyenesen megyek tovább!


2008. december 11. 10:31
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
K_István írta:
nem marad hely a 200 literes hordónak az utazótáskában! :lol:


azt kell beletenni a safety carba! :lol:

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2008. december 11. 10:22
Profil
Avatar
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Nem akarok az eszmefuttatásba beszállni, de abban igazat kell adjak Istvánnak, hogy ha van benzin, akkor az nagyon gyorsan füstté (no meg mozgási energiává) válik. Néha van, hogy 100-150 liter "kedvezményes" 95-öshöz jutok. No az sokkal gyorsabban fogy, mintha ugyanennyit kéne tankolnom. Persze az élménygyűjtés is gyorsabb így. :-)


2008. december 11. 8:01
Profil
Avatar

Motor: Bandit 400VC
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Ami azt illeti nekem is ott pihen a sarokban a három hatvanliteres kis kancsó arra várva hogy még lejjebb menjen a benzin ára, és miest elindul felfele az ára énis megmerítem őket. Kb 5 éve mindig sokkal feljebb megy a benzin ára nyáron. Na és hogy miért? Azért mert tudják a nagyobb kereslet miatt hogy úgyis megveszi mindenki mert kell neki, mind1 hogy menyiért adják... Ha meg mégsem megy fel az ára akkor csináltunk egy rossz üzletet... Van ilyen

_________________
Soha ne hajts gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud.


2008. december 11. 7:57
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSX 1400
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Alapjában véve nem olyan rossz a gondolkodásmódod, addig a pontig, hogy arra számítasz hogy nyárra 300 felett lesz megint... erre számítod ki a "hasznodat", ami pl fedezi annak költségét, hogy kitakarítasz egy olajoshordót (gondolom nem vízzel, bár az sincs ingyen) és meghordod benzinnel a hordót. Ezt gondolom nem motorral fogod tenni, de gondolom nem a szomszédodban van a kút, viszont feltételezem, hogy rajtam kivül nem sok embernek van 10db vagy több benzines kannája amivel egyszerre el tudod hozni a spájzolandó mennyiséget... szóval a várt profitotnak fedeznie kéne ezen "megmozdulások költségeit".
De mi van akkor ha nem lesz drágább, sokkal drágább, söt lehet hogy olcsóbb lesz? Akkor mi "fedezi" költségeidet.
Én most sem lebeszélni szeretnélek róla hiszen azt teszel amit akarsz , de mivel most senki nem tudja reálisan látni a gazdasági dolgokat , ezért kiszámíthatatlanok a mozgások. Érdemes több oldalról körbejárni a dolgokat akárcsak a sakkban a következő lépésvariációkat, és ez alapján választani a számunkra legjobban meggyőző dolgot.
Ezért én most is csak ezzel a szándékkal vetettem ide a gondolataimat, hogy lássuk az érem másik oldalát is. (és nem lehet hogy pár héten belül nem hordom meg én is a pár ezer liternyi kapacitású edényeimet... :o )
Én azért nem nagyon tudom beleélni magam ebbe a szituba, mert általában minimum 2-3 tanknyi (tankolásnyi) túrákra megyünk alkalmanként, én meg ugyan nem cipelem a kannát! ;) Vagy az éves nyaralások alkalmával igaz hogy kb 200 liternyi benzint égetünk el de a barátnőm 5-10db papucsa és hajszáritója mellett nem marad hely a 200 literes hordónak az utazótáskában! :lol:


2008. december 11. 7:42
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Én is azt látom hogy a hordónkénti árnak itt már semmi köze semmihez.
Én alaphangon 200 literre gondoltam. Miért ? Amikor írtam akkor még 237 volt (jelen pillanatban 228).
A stasztikák szerint utoljára 2000-ben volt ennyi. Nos én 2003-ban kezdtem el nagymotorral csapatni,
szóval az én nagymotoros időszámításomban még sohasem volt ilyen olcsó a benzin.
Én nemtudom hogy itt mi készül de nemhiszem el hogy ennek csak és kizárólag a "válsághoz" van köze.
Láttam már 8-10 éves benzint. Annak már a szagán lehetett érezni hogy valami nem kerek.
Ha egy kitakarított hordóba lezárom nemhiszem hogy 3-4 hónap múlva valami baja lesz (tárolása megoldott úgy hogy embert ne veszélyeztessen).Akkor ennyi erővel mindenki szedhetné le a tankot és önthetné a kukába a naftát. Másrészt
ha egy 2000 literes tartály lenne a garázsom alatt, még akkor is nagyobb biztonságban érezném magam, mint egy
benzinkúton, ahol rendszeresen fordul meg mindeféle kontraszelektált barom, cigivel, gépjármű üzemanyag
betöltőnyílásából gejzírként kifröccsenő üzemanyaggal stb. Otthon tudom hogy csak rajtam múlik. Igaz hogy nem
tudhatjuk meddig esik még az ára, ezért talán a legésszerűbb az lenne az első emelésnél betankolni. Ja igen, a kenyérről
jut eszembe: áremelések.Elég kretén dolgonak tartom ezeket. Számomra nem érthető. Pl. Ha 5%-al emelkedik a villamosenergia ára, akkor a pékek mindjárt ugyanígy vagy még nagyobb mértékkel megküldik a kenyér árát . He ? Mert ?
Úgy tesznek mintha a kenyér az csak kizárólag áramból készülne .
25%-al olcsóbb most az üzemanyag a nyárhoz képest. Nemlátom hogy lenne bármilyen árcsökkenés
(futárszolgálat,taxi,stb.). Jaaaaa, hogy majd hülyék lesznek . Ennyi. Ezért úgylátszik semmi más hasznunk nincs az
árcsökkenésből mint hogy ugyanannyi km-ert olcsóbban, vagy ugyanannyi pénzért több km-ert mehetünk.
Én is inkább az élményeket gyűjtöm mint a km-eket, de akkor úgyis gondolkodhatunk hogy ugyanannyi pénzért több
élményt kaphatok. Nem befektetni akarok, hanem motorozni. Mivel 40-50ezer Ft körüli összegekről beszélünk, ezeknek a hozama legfeljebb egy 2doboz cigi lehet.


2008. december 10. 18:46
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSX 1400
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Tudod azért egy kicsit paradoxon a helyzet. Ha most van lé 200 liter üzemanyagra , akkor nem mond már nekem hogy kennyérre meg futja majd a nyárom , mert eltankolod az árát, azaz fordítva. Kenyérre kell majd és nem jut benzinre.
A kumplit még elrakom télire, mert az most termett, de azért nem tartanám a jövedelmem üzemanyagban, főleg akkor, ha pl mai is olcsóbb lett.
Továbbá felborul az ember értékrendje ha tudja, hogy olcsón vette, akkor még a virágokat is azzal locsólja, és kvázi nem spórol semmit, csak több kilométert megy. Én meg pl nem a kilométereket gyűjtöm, hanem az élményeket...
És úgy vélem nem egy életbiztosítás 200 liter benzinem aludni...mert sokan csak legyintenek rá, azért a kutaknál akad néhány biztonsági rendszer hogy ne pukkanjon olyan nagyot, ha valaki vét a biztosági szabályok ellenére, mert sok tekintetben igazi birka nemzet vagyunk...
Az hogy hazai viszonylatban hogyan épül fel az üzemanyag ára, és hogy miért nem csökken lineárisan vagy arányosan az olaj árával az minenki számára egyértelmű... és furcsálom hogy még a kormányunk nem kezdett el síkítozni, hogy ez mekkora kiesés lesz neki a költségvetésben...mert az tuti hogy hiányozni fog...és ez legalább egy olyan adónem, ami ebben van ,amit szinte minden adócsaló megfizet, még aki minimálbéren múlatja az időt az is...
Azért én sokak helyében azért aggódnék, mégha a téma felvetőjének most nem is kell, hogy mit tartogat számunkra a következő év. Mert lehet hogy a legkisebb gondunk a hobbink fentartása lesz...(szerintem egy ilyen "beruházás" komolyan befolyásolja a egy család likviditását, egy kicsit szembe megy a mai irányzattal, amikor csak akkor és arra költünk amire éppen szükségünk van , ezzel is biztosítva a nagyob rugalmasságunkat, mondjuk ha valami olcsó jó dolgot látunk. Ciki lenne azért lemondeni róla (pl egy új túraszett) , mert nem lehet érte fizetni benzinnel !)
Ennek ellenére vegyen bárki bőséggel, csak ne költözzön a szomszédomba


2008. december 10. 13:36
Profil
Avatar

Motor: GSF 400VC '96
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
...Az miért is lenne jó? Jelen pillanatban még mindig csökken a olaj hordonkénti ára. A kitermelési ár a legdrágább helyeken is csak 10-15 Dollár. Még nem mennek tönkre...és ez az ár kedvez az amerikai autógyártóknak...



Lehet, hogy csökken az olaj ára, de nem tudom feltűnt-e hogy nem teljesen egyenes arányosság van a nyersolaj ára és az üzemanyagárak között. Egyébként is évek óta megfigyelhető "trend", hogy télen csökken az üzemanyag ára és nyáron megint az egekbe szökik, idén is így volt, jövőre is így lesz. Ez nem csak attól függ h milyen a hordónkénti helyzet a világpiacon. Nyáron többen, többet autóznak,motoroznak ;) , logikus dolog emelni "kicsit" az áron, szerinted az autópálya matrica miért drágább nyáron?! mert drágábban épül olyankor az út?
Valószínű, hogy jövő nyáron megint 330Ft-ért égethetünk el egy liter 95-öst. Logikus döntés lenne felhalmozni egy kis üzemanyagot, persze az is igaz hogy több mint 100L fölött kifizetődő. A gond a tárolással lehet. Nem mindegy hogyan tárolod az üzemanyagod, a "megromlás" tényleg valós jelenség, de nagyon egyszerű ellene védekezni. Rengeteg üzletben kapni olyan adalékot amit a télire eltett járművet tankjába kell a bengára tölteni, hogy az üzemanyag ne oxidálódjon és a tank se károsodjon. Általában ezek a szerek néhány ezer forintba kerülnek és ezer literekhez elegendő, ráadásul motortisztító szerepet is betöltenek.
A lényeg, hogy ha tudsz kannából tankolni, van 2db 100L-es hordód meg egy kis pénzed akkor nem rossz ötlet ha tudod hol biztonságosan tárolni. :D


2008. december 10. 12:58
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség