Pontos idő: 2019. február 18. 19:59

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132  Következő
 Locsi-fecsi 
Szerző Üzenet

Motor: Suzuki GSX 1400
Hozzászólás Re: Locsi-fecsi
Alapjában véve nem olyan rossz a gondolkodásmódod, addig a pontig, hogy arra számítasz hogy nyárra 300 felett lesz megint... erre számítod ki a "hasznodat", ami pl fedezi annak költségét, hogy kitakarítasz egy olajoshordót (gondolom nem vízzel, bár az sincs ingyen) és meghordod benzinnel a hordót. Ezt gondolom nem motorral fogod tenni, de gondolom nem a szomszédodban van a kút, viszont feltételezem, hogy rajtam kivül nem sok embernek van 10db vagy több benzines kannája amivel egyszerre el tudod hozni a spájzolandó mennyiséget... szóval a várt profitotnak fedeznie kéne ezen "megmozdulások költségeit".
De mi van akkor ha nem lesz drágább, sokkal drágább, söt lehet hogy olcsóbb lesz? Akkor mi "fedezi" költségeidet.
Én most sem lebeszélni szeretnélek róla hiszen azt teszel amit akarsz , de mivel most senki nem tudja reálisan látni a gazdasági dolgokat , ezért kiszámíthatatlanok a mozgások. Érdemes több oldalról körbejárni a dolgokat akárcsak a sakkban a következő lépésvariációkat, és ez alapján választani a számunkra legjobban meggyőző dolgot.
Ezért én most is csak ezzel a szándékkal vetettem ide a gondolataimat, hogy lássuk az érem másik oldalát is. (és nem lehet hogy pár héten belül nem hordom meg én is a pár ezer liternyi kapacitású edényeimet... :o )
Én azért nem nagyon tudom beleélni magam ebbe a szituba, mert általában minimum 2-3 tanknyi (tankolásnyi) túrákra megyünk alkalmanként, én meg ugyan nem cipelem a kannát! ;) Vagy az éves nyaralások alkalmával igaz hogy kb 200 liternyi benzint égetünk el de a barátnőm 5-10db papucsa és hajszáritója mellett nem marad hely a 200 literes hordónak az utazótáskában! :lol:

2008. december 11. 7:42

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Én is azt látom hogy a hordónkénti árnak itt már semmi köze semmihez.
Én alaphangon 200 literre gondoltam. Miért ? Amikor írtam akkor még 237 volt (jelen pillanatban 228).
A stasztikák szerint utoljára 2000-ben volt ennyi. Nos én 2003-ban kezdtem el nagymotorral csapatni,
szóval az én nagymotoros időszámításomban még sohasem volt ilyen olcsó a benzin.
Én nemtudom hogy itt mi készül de nemhiszem el hogy ennek csak és kizárólag a "válsághoz" van köze.
Láttam már 8-10 éves benzint. Annak már a szagán lehetett érezni hogy valami nem kerek.
Ha egy kitakarított hordóba lezárom nemhiszem hogy 3-4 hónap múlva valami baja lesz (tárolása megoldott úgy hogy embert ne veszélyeztessen).Akkor ennyi erővel mindenki szedhetné le a tankot és önthetné a kukába a naftát. Másrészt
ha egy 2000 literes tartály lenne a garázsom alatt, még akkor is nagyobb biztonságban érezném magam, mint egy
benzinkúton, ahol rendszeresen fordul meg mindeféle kontraszelektált barom, cigivel, gépjármű üzemanyag
betöltőnyílásából gejzírként kifröccsenő üzemanyaggal stb. Otthon tudom hogy csak rajtam múlik. Igaz hogy nem
tudhatjuk meddig esik még az ára, ezért talán a legésszerűbb az lenne az első emelésnél betankolni. Ja igen, a kenyérről
jut eszembe: áremelések.Elég kretén dolgonak tartom ezeket. Számomra nem érthető. Pl. Ha 5%-al emelkedik a villamosenergia ára, akkor a pékek mindjárt ugyanígy vagy még nagyobb mértékkel megküldik a kenyér árát . He ? Mert ?
Úgy tesznek mintha a kenyér az csak kizárólag áramból készülne .
25%-al olcsóbb most az üzemanyag a nyárhoz képest. Nemlátom hogy lenne bármilyen árcsökkenés
(futárszolgálat,taxi,stb.). Jaaaaa, hogy majd hülyék lesznek . Ennyi. Ezért úgylátszik semmi más hasznunk nincs az
árcsökkenésből mint hogy ugyanannyi km-ert olcsóbban, vagy ugyanannyi pénzért több km-ert mehetünk.
Én is inkább az élményeket gyűjtöm mint a km-eket, de akkor úgyis gondolkodhatunk hogy ugyanannyi pénzért több
élményt kaphatok. Nem befektetni akarok, hanem motorozni. Mivel 40-50ezer Ft körüli összegekről beszélünk, ezeknek a hozama legfeljebb egy 2doboz cigi lehet.

2008. december 10. 18:46

Tudod azért egy kicsit paradoxon a helyzet. Ha most van lé 200 liter üzemanyagra , akkor nem mond már nekem hogy kennyérre meg futja majd a nyárom , mert eltankolod az árát, azaz fordítva. Kenyérre kell majd és nem jut benzinre.
A kumplit még elrakom télire, mert az most termett, de azért nem tartanám a jövedelmem üzemanyagban, főleg akkor, ha pl mai is olcsóbb lett.
Továbbá felborul az ember értékrendje ha tudja, hogy olcsón vette, akkor még a virágokat is azzal locsólja, és kvázi nem spórol semmit, csak több kilométert megy. Én meg pl nem a kilométereket gyűjtöm, hanem az élményeket...
És úgy vélem nem egy életbiztosítás 200 liter benzinem aludni...mert sokan csak legyintenek rá, azért a kutaknál akad néhány biztonsági rendszer hogy ne pukkanjon olyan nagyot, ha valaki vét a biztosági szabályok ellenére, mert sok tekintetben igazi birka nemzet vagyunk...
Az hogy hazai viszonylatban hogyan épül fel az üzemanyag ára, és hogy miért nem csökken lineárisan vagy arányosan az olaj árával az minenki számára egyértelmű... és furcsálom hogy még a kormányunk nem kezdett el síkítozni, hogy ez mekkora kiesés lesz neki a költségvetésben...mert az tuti hogy hiányozni fog...és ez legalább egy olyan adónem, ami ebben van ,amit szinte minden adócsaló megfizet, még aki minimálbéren múlatja az időt az is...
Azért én sokak helyében azért aggódnék, mégha a téma felvetőjének most nem is kell, hogy mit tartogat számunkra a következő év. Mert lehet hogy a legkisebb gondunk a hobbink fentartása lesz...(szerintem egy ilyen "beruházás" komolyan befolyásolja a egy család likviditását, egy kicsit szembe megy a mai irányzattal, amikor csak akkor és arra költünk amire éppen szükségünk van , ezzel is biztosítva a nagyob rugalmasságunkat, mondjuk ha valami olcsó jó dolgot látunk. Ciki lenne azért lemondeni róla (pl egy új túraszett) , mert nem lehet érte fizetni benzinnel !)
Ennek ellenére vegyen bárki bőséggel, csak ne költözzön a szomszédomba

2008. december 10. 13:36

Motor: GSF 400VC '96
...Az miért is lenne jó? Jelen pillanatban még mindig csökken a olaj hordonkénti ára. A kitermelési ár a legdrágább helyeken is csak 10-15 Dollár. Még nem mennek tönkre...és ez az ár kedvez az amerikai autógyártóknak...

Lehet, hogy csökken az olaj ára, de nem tudom feltűnt-e hogy nem teljesen egyenes arányosság van a nyersolaj ára és az üzemanyagárak között. Egyébként is évek óta megfigyelhető "trend", hogy télen csökken az üzemanyag ára és nyáron megint az egekbe szökik, idén is így volt, jövőre is így lesz. Ez nem csak attól függ h milyen a hordónkénti helyzet a világpiacon. Nyáron többen, többet autóznak,motoroznak ;) , logikus dolog emelni "kicsit" az áron, szerinted az autópálya matrica miért drágább nyáron?! mert drágábban épül olyankor az út?
Valószínű, hogy jövő nyáron megint 330Ft-ért égethetünk el egy liter 95-öst. Logikus döntés lenne felhalmozni egy kis üzemanyagot, persze az is igaz hogy több mint 100L fölött kifizetődő. A gond a tárolással lehet. Nem mindegy hogyan tárolod az üzemanyagod, a "megromlás" tényleg valós jelenség, de nagyon egyszerű ellene védekezni. Rengeteg üzletben kapni olyan adalékot amit a télire eltett járművet tankjába kell a bengára tölteni, hogy az üzemanyag ne oxidálódjon és a tank se károsodjon. Általában ezek a szerek néhány ezer forintba kerülnek és ezer literekhez elegendő, ráadásul motortisztító szerepet is betöltenek.
A lényeg, hogy ha tudsz kannából tankolni, van 2db 100L-es hordód meg egy kis pénzed akkor nem rossz ötlet ha tudod hol biztonságosan tárolni. :D

2008. december 10. 12:58

Az miért is lenne jó? Jelen pillanatban még mindig csökken a olaj hordonkénti ára. A kitermelési ár a legdrágább helyeken is csak 10-15 Dollár. Még nem mennek tönkre...és ez az ár kedvez az amerikai autógyártóknak, főleg a nagy lökettérfogatúaknak, mert az emberek tovább hajtják az autókat, és nem teszik el, ponyvázzák le...ez világgazdasági érdek...
És még nem látni hol lesz az alja az árnak, tehát lehet hogy ha most megveszed akkor nyáron jó drága benzinnel fogsz járkálni...másrészről ugyan nem vagyok járatos a petrolkémiában, de az adalékolás miatt nem jó öreg benzinnel hajtani a motorokat. Magyarul a benzin is "megromlik".
Ugyanakkor már több valóban okos iskolázott emberrel fordolt elő, hogy az otthoni "raktározás" nem volt elég precíz ahhoz( vajon mi lehet benne fáradt olaj, mosóbenzin, vagy nitróhigittó, vagy netalán brigéciol??? :D ) , hogy nem keverje össze a gázolajat a benzinnel. Így volt egy köre a márkaszervízbe...
Akkor inkább fektess részvénybe ... ;) Az árfolyamnyereségből futja majd a nyaralásra, és tankolásra...
Én 1 kannánál (20liter) többet soha nem szokok venni, ha olcsó kuton járok az autóval, azt is javarészt a robogóba, kertitraktorba, fűnyíróba, hátipermetezőbe használjuk el, vagy ha nincs kedvünk megint kútra menni az autóval, akkor annyival nyújtjuk meg a hatótávolságát.
És az otthoni tankolás általában sokkal nagyobb "pacsálással" jár mint a kúton. ( vagy nem töltöd tele , vagy jól megpupozod...)
Ez saját vélemény , de ha rámhallgatsz úgy teszel ahogy akarsz. (azért szerintem ennél jobb befektetések is léteznek... :D )

2008. december 10. 12:01

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Szerintetek érdemes most bespejzolni egy hordó benzint nyárra ? Nagyon gondolkodom rajta.

2008. december 10. 11:31
(
Idézet:
Ez a színösszeállítás megszokást igényel, de nem szabad a fejlődés útjába állni...!

Doki, bocsi, de hivatalból azt kell mondanom csodálatos ez a kukás szin :twisted:

2008. december 8. 22:05

Motor: Pegaso Trail
Nocsak, micsoda megújujlás! :)

Na joccakát

2008. december 8. 21:55
Profil Honlap

Motor: GSF 600 (2004) Naked
Köszönet érte! :-D

Tangerine írta:
Ticu írta:
Igo8 új hang engem is érdekelne. Aki tudja, hogy honnan jelezze légyszives. Köszi! :smt111

innen

GSF600K4 Bandit

2008. december 8. 12:23
Profil Honlap

Motor: GSX 1400 K6
Ticu írta:
Igo8 új hang engem is érdekelne. Aki tudja, hogy honnan jelezze légyszives. Köszi! :smt111

innen

2008. december 8. 11:44

Motor: GSF 600 S K4 (snassz szürke)

2008. december 8. 10:23
Örömmel látom, hogy egyre többen vállalják többé-kevésbé az arcukat avatarral. Kissa-val az élen :-)))

2008. december 8. 8:21

Motor: Suzuki, Yamahák, Mini Riga
kolixx írta:
Done :D

thx

2008. december 8. 6:56

Motor: GSF 600 (2004) Naked
Hali!

A Váci utca mindkét része is nagyon szép + Vörösmarty téren is vannak vásáros házikók, sátrak... Persze ez az útvonal gyalogos!!!! :)

iGo8 hangok: Én nem hallottam még erről, de utána nézek, honnan lehet letölteni, poén lehet! :D

GSF600K4 Bandit

2008. december 7. 18:25
Profil Honlap

Motor: Honda Innova 125,Yamaha FZS600
Hunter írta:
Apropó: hallottátok már az új Igo-ban a vicces magyar beszédhangokat? Sejpítő kisgyerek (fojdulj jobbja), Székely bácsi. Nagyon vicces, csak nem tudom ki az az állat, aki képes hallgatni Koppenhágától Leningrádig mondjuk egy kétéves Ádámka csipogását. :lol:

Székely bácsiban a legnagyobb: "Hát ezt elszrtad-e, mert a GPS vétel megszűnt..." Első alkalommal dőltem a röhögéstől a kormány mögött... :D

2008. december 7. 11:51

Motor: 1200 S
ibituba írta:
Úgy látom Mikir-el ezentúl nem motorozni fogunk,hanem séta hajózni. :lol:
Mi a helyzet lecserélted a vasat?
Mondjuk kétszer 1000 LE. azért elgondolkodtató. :D

A vasat nem cserélem, a jégtörő adott... gondoltam télen aktuális lehet :lol:
(séta hajózni lehet, csak kicsit drága)

2008. december 6. 18:31

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
pogi írta:
szerintem a Deák - Lánc-híd - Clark Ádám tér - Batthyány tér útvonal nem rossz, ráadásul pont az Andrássy folytatása (az Andrássy az Oktogontól befelé van feldíszítve karácsonyi bizbaszokkal)

Húha ez több mint jó!

Beállítom a navin, és meglesem az útvonalat.
Köszi!

Apropó: hallottátok már az új Igo-ban a vicces magyar beszédhangokat? Sejpítő kisgyerek (fojdulj jobbja), Székely bácsi. Nagyon vicces, csak nem tudom ki az az állat, aki képes hallgatni Koppenhágától Leningrádig mondjuk egy kétéves Ádámka csipogását. :lol:

2008. december 6. 13:43
Hunter írta:
Vendégeim meg akarják nézni fővárosunk fényeit a hétvégén! Segítsetek ki légyszi néhány utcanévvel, amit érdemes megmutatnom nekik autóból vagy gyalog!

Üdv,
szerintem a Deák - Lánc-híd - Clark Ádám tér - Batthyány tér útvonal nem rossz, ráadásul pont az Andrássy folytatása (az Andrássy az Oktogontól befelé van feldíszítve karácsonyi bizbaszokkal)

2008. december 6. 12:06

Motor: Jelenleg motor nélkül...
Ehh, pár napig nem járok erre, és micsoda változások történnek...! Köszönet a fejlesztő(k)nek a munkáért! (Ez a színösszeállítás megszokást igényel, de nem szabad a fejlődés útjába állni...!

2008. december 6. 12:00

Motor: Suzuki sv 650 n.
Úgy látom Mikir-el ezentúl nem motorozni fogunk,hanem séta hajózni. :lol:
Mi a helyzet lecserélted a vasat?
Mondjuk kétszer 1000 LE. azért elgondolkodtató. :D

2008. december 6. 11:34
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2624 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132  Következő