Pontos idő: 2024. május 20. 15:36




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1861 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Következő
 Bandit 250-400cm3 
Szerző Üzenet

Motor: Bandit 250
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Mikor leáll a motor és probálnám ujrainditani nem forgatja az öninditó , megse mukkan. Na most megyek és kiprobálom .


2009. április 7. 14:10
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Teljesen igaza van a régi gazdinak, én kérek elnézést.

Ha nincs olaj, akkor ha jól emlékszem forgatná a motort, csak gyújtás nem lenne.

Ha a kábelmozgatás segít, akkor véleményem szerint ott zárlatos az elektronika. Legközelebb mikor leállsz, figyeld meg, hogy az elektronika él-e az orrod előtt. Ha nem, akkor meg kell keresni, hogy hol zárlatos a rendszer. A lámpa egy érzékeny pont, ott szoktak hamar szétrohadni a vezetékek.

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2009. április 7. 12:24
Profil YIM

Motor: Bandit 250
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
köszi kolixx !

Felhívtam az előző gazdit és azt mondta a lámpában lévő csoportkábeleket meg csatlakozókat mozgatta meg mikor neki is ugyan ezt csinálta. Az olajra töltöttem ideiglenesen, bár ugyis cserélni fogom. Na megmozgattam énis a dolgokat aztán majd este kimegyek és kiprobálom még mindig leáll e . -bár azt még most sem értem mért kell várni 1-2 percet hogy ujrainduljak.


2009. április 7. 11:42
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
csabeszz írta:
...Vasárnaptól gazdája tellem egy 92 es 250 es banditának...


Ezek szerint csak nálam áll a piac, nagyon elhallgatott minden érdeklődő... :?


2009. április 6. 22:37
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Az olajat töltsd fel rendesen. Ez amúgy sem egy drága kísérlet.

A dekniben van egy mikrokapcsoló, ami automatikusan megszakít, ha nincs kellő mennyiségű olaj, ez könnyen lehet az ok.

Majd szólj, hogy mi lett az eredmény.

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2009. április 6. 22:36
Profil YIM

Motor: Bandit 250
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Sziasztok !

Vasárnaptól gazdája tellem egy 92 es 250 es banditának.

Lábon lett elhozva 150 km ről .
Tegnap este mikor épp kimentem vele ismerkedni kb 5 perc után leállt a gép menet közben.
Olyan mintha nyomtam volna egy off ot. Benzincsap nyitva, benzin van benne bőven, nem lefulladt.
Ha megprobálom közvetlen a leállás után inditani megse mukkan, mintha egy halott gombot nyomnék.
azonban 1-2 perc állás után ujra elindul. -mintha valami (elektronikus) valami felmelegedne és letiltana.
és aztán megint leáll és ezt igy lehet játszani.
megjegyzem a motorolaj szintje a min szintet súrolja -lehet ez is a leállás oka esetleg hogy tul kevés van benne ?
Amugy pöccre indul a gép , nagyon bika, szépjárású :)
Na valakinek van ötlete ?


2009. április 6. 22:31
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
csibra írta:
...a két belsőt ember nem szedi ki tank levétele nélkül


Kivéve Zsombort! :lol: :lol:

_________________
________________________________________________________________________________
Nagyfőnök nem túl kíméletes üzemmódban: Kép :D


2009. április 1. 20:03
Profil
Avatar

Motor: vizes bandit ;)
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
A két szélsőt ki lehet, de szerintem a két belsőt ember nem szedi ki tank levétele nélkül


2009. április 1. 15:13
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Én el sem tudom képzelni, hogy a 400-asból ki tudtam volna venni a gyertyákat a tank levétele nélkül, de ha az összes többi banditon el lehet ezt játszani, akkor biztos a 400-ason is :D

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2009. március 31. 16:38
Profil YIM

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Akkoriban még nem vettem le sosem a tankot róla. MEg tele is volt éppen, ha jól emlékszem. :D Megvolt így is viszonylag gyorsan, csak ügyes kezek kellettek hozzá :P De nem vitatom, hogy egyszerűbb, ha lekapod a tankot.


2009. március 31. 16:31
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
mzsombor írta:
250-esből nehezen, de ki lehetett venni őket (edit: a gyertyákat) a tank levétele nélkül. Mondjuk kellett küzdeni a gyertyapipák levételével...


Az iagazság, hogy a tank levétele két csavart jelentett csak, és így teljes hozzáférést kap az ember mindehez. Időben szerinted gyorsabban végeztél így, hogy a tankot nem szedted le?

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2009. március 31. 15:47
Profil YIM
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: szelphézagállítás
kttom írta:
(mennyi van összesen)
|


Amúgy úgy van, hogy minden szelepnél van egy lapka, tehát 16 van összesen.

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2009. március 30. 8:01
Profil
Avatar

Motor: GSF 400VC '96
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
bocsi :oops:


2009. március 30. 6:43
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Elég ha egy helyre beírod.


2009. március 30. 1:51
Profil
Avatar

Motor: GSF 400VC '96
Hozzászólás szelephézag
segítsetek légyszi!

Kéne egy pesti MEGBÍZHATÓ szerelő aki ért a változó szelepvezérlésű Bandit szelephézag állításához!!!
Nagyon nagy szükségem lenne rá!
Ha lehet akkor normális áron dolgozzon!
Köszi!


2009. március 29. 22:37
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Lapka annyi van amennyire szükség van. Nem feltétlenül cserélik mindegyiket. Ha sok ideje van a szerelőnek akkor lehet, hogy minden lapkát cserél, de általában nem így állnak neki. Megpróbálják átrakosgatni első körben őket úgy, hogy minél kevesebbet kelljen nekik megmunkálni. Aztán a megmaradt régi vastagabbakból csiszolnak. Ahova pedig nem lehet a régiek közül tenni, oda tesznek csak újat.

De pénzben ezt te nem veszed észre, a munkadíjhoz képest a lapka ára bagó. Itt a pepecselést kell megfizetni amit a lapkás szinkron jelent.

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2009. március 29. 17:41
Profil YIM
Avatar

Motor: GSF 400VC '96
Hozzászólás szelphézagállítás
Szevasztok!

Ha szelephézagot állíttatok VC-n, akkor kicserélik mind az összes lapkát?! :? (mennyi van összesen)
Vagy, hogy megy ez? Nézegetem a service manualt, de nem áll össze h van ez :|


2009. március 29. 16:44
Profil
Avatar

Motor: Bandit1200 "z" naked
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
sportmotor gs 500 topic, azt venném....


2009. március 29. 15:24
Profil Honlap
Hozzászólás Re: Bandit 250-400cm3
Sziasztok!
Később én is szeretnék egy motort és rengeteg fórumot olvastam és néztem utána... Formailag a Bandit 400, illetve a Yamaha XJR400 ami tetszik, viszont a GS500-at tartják motorikusan a legmegbízhatóbbnak. Ha elkezdek félrerakni, szerintetek melyikre érdemes?... Mindhárom motor gyönyörű és a teljesítményük is bőven elegendő, viszont szerintem elég nagy hátrány, hogy belpiacos az első kettő, míg a GS500-hoz az alkatrész és a szerelés is olcsóbb.
Honda CBF500 meg ER5 korábban kiesett az ára miatt :)
Röviden szeretnék egy sport-túra Naked-bike-ot, ami ha hozzám kerül, nem adja fel egyhamar, vagy ha történik vele bármi, nem kell rá vagyonokat költeni... Bandit 400 megfelel erre? Illetve 400-asra kb. mennyi a kötelező és a névreírás? ;)
Előre is köszi a válaszokat... és jó utat.


2009. március 29. 13:07
Profil

Motor: GSF 250
Hozzászólás 250 alapjárat
Sziasztok!
Újabb kérdéssel fordulok hozzátok:
93-as, 250-es Bandit a téma továbbra is.
Hidegen tökéletes az alapjárat, mire bemelegszik (kb 100 km után) már nagyon gyenge és fognom kell a gázt hogy ne álljon le a motor lámpánál állva.

Ötletek?


Köszi:
István

_________________
Napot adj a motoros feje fölé Ó Uram!


2009. március 28. 10:02
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1861 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség