Pontos idő: 2024. március 29. 6:27




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Következő
 Villamosság 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
Kary26 írta:
Ismerős amit írtok mindenkitől ezt hallom, de én nagyon megvagyok elégedve vele, csak ugyanúgy rá kell költeni mint másra is.
A probléma jelenleg annyi h nem ad szikrát és nem húzza be a vezérlés olajszelepét, mivel kiöntötték műgyantával a cdi -t ezért nem javítható.

Akkor esetleg csere?

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2016. szeptember 20. 12:19
Profil ICQ
Hozzászólás Re: Villamosság
Ismerős amit írtok mindenkitől ezt hallom, de én nagyon megvagyok elégedve vele, csak ugyanúgy rá kell költeni mint másra is.
A probléma jelenleg annyi h nem ad szikrát és nem húzza be a vezérlés olajszelepét, mivel kiöntötték műgyantával a cdi -t ezért nem javítható.


2016. szeptember 20. 11:33
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
B1200 írta:
A Yoss féle megoldás sem rossz, de a kérdésedre a legegyszerűbb megoldás a másik elektronikával való próba. Odamész egy motorbontóhoz ahol van ilyen és kipróbálod. Miért gyanakodsz annak a gondjára? Sajnos jellemzően a hazánkban lévő túlkoros és már leharcolt darabok vannak csak a 250/400-asok között, de persze nyilván van kivétel.

B1200 kolléga javaslatát tartsd szem előtt elsősorban. Belőlem csak a ... hmm.. mit is mondjak - a tapasztalat talán nem a legjobb szó - beszél :)

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2016. szeptember 19. 20:25
Profil ICQ
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
A Yoss féle megoldás sem rossz, de a kérdésedre a legegyszerűbb megoldás a másik elektronikával való próba. Odamész egy motorbontóhoz ahol van ilyen és kipróbálod. Miért gyanakodsz annak a gondjára? Sajnos jellemzően a hazánkban lévő túlkoros és már leharcolt darabok vannak csak a 250/400-asok között, de persze nyilván van kivétel.


2016. szeptember 19. 5:12
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
Kary26 írta:
Sziasztok, esetleg lenne ötletetek hogy egy gsf 400 vc banditon hogyan lehetne kizárni a gyújtáselektronika hibát?

A legjobb módja, ha sürgősen megszabadulsz tőle. Ez hosszútávú, megbízható megoldást ad a problémádra :)

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2016. szeptember 18. 10:07
Profil ICQ
Hozzászólás Re: Villamosság
Sziasztok, esetleg lenne ötletetek hogy egy gsf 400 vc banditon hogyan lehetne kizárni a gyújtáselektronika hibát?


2016. szeptember 17. 17:00
Profil
Hozzászólás Re: Villamosság
Köszönöm! A jeladót csak multiméterrel mértem, úgy határértéken belül van. A gyújtás elektronikát nem tudom tesztelni, vagy igen? Van még egy elektronikám, de azzal sem ad szikrát.


2016. május 15. 10:33
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
Ha ez mind stimmel amit irsz akkor gyujtas elektronika vagy jeledo, esetleg kabel problema lehet, feltetelezve az akku jo allapotat.


2016. május 14. 18:20
Profil
Hozzászólás Re: Villamosság
Sziasztok!

Van egy 400-as Banditom, ami egyik napról a másikra elfelejtett szikrát adni. A trafók, gyertyák jók. Elvileg minden jó, de szikra nincs! Tudnátok valami ötletet adni?

Előre is köszönöm a segítséget!


2016. május 14. 6:02
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250S
Hozzászólás Re: Villamosság
Dezsőé is a szálláson feküdt ki tavaly (az nem tudom milyen volt), és én is tartok tőle egy kicsit.
Valamit kellett választanom, és ez volt a legszimpatikusabb. Sok gyártó
rögtön kiesett, de majd kiderül ez mit bír.


2016. március 21. 20:29
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: Villamosság
Most nézem, hogy a gyárilag nem is Yuasa volt, hanem Furukawa FTX14-BS.


2016. március 21. 16:59
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: Villamosság
STom írta:
Yuasa lett újra benne - remélem olyan lesz mint a régi.


Én is azt hittem, de 2 évig sem bírta. Tavalyi tali előtt döglött meg (szerencsére még otthon).
A gyári Yuasa pedig köszöni szépen még mindig jól van, és mindjárt 10 éves, de minimum 9.
A polcon figyel a garázsban. Néha használom erre-arra tápként/tesztelésre, néha töltögetem.

Yuasa mindkettő, méretre kiosztásra egyforma, de mégsem tökugyanolyan a kettő, talán egy betű is eltért a típusában.

Most Varta lett helyette.


2016. március 21. 15:40
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250S
Hozzászólás Re: Villamosság
Nem tudom őszinte lenne-e a mosolyuk, ha meglátnák az elsárgult garancia papírt :o


2016. március 19. 19:22
Profil
Avatar

Motor: Ducati MTS V4 PP
Hozzászólás Re: Villamosság
én azért megpróbálnám........próbaszerencse!!!! :-D

_________________
-------------------------------------------------------------------
- = Üdv Bagi = -


2016. március 18. 21:33
Profil
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: Villamosság
Tomi,szerintem garanciában már ne vidd viszza! :D

_________________
SZOTYI


2016. március 18. 4:56
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250S
Hozzászólás Re: Villamosság
Yoss írta:
....
Van spéci töltőm- próbáltam, de ennek már sajnos semmi sem segített.
Nyugdíjas korba lépett - 2005. 04. havi, így igazából azon csodálkoztam, hogy ennyit bírt.


2016. március 17. 21:19
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Villamosság
Az előző 7 év felett teljesítő Yuasán egy hétig maradt rajta a markolatfűtés. 0-re kisült, 2 évesen. aztán még csak elketyegett

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2016. március 17. 7:00
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
STom írta:
karesz írta:
.. sikerült odaverni neki egy direktben bekötött USB töltővel :(


Szeptemberben rajta maradt a gps töltő, amit novemberben vettem észre. hiába próbáltam mindent, azóta is stabilan tartja a 8,4 V-ot. De az meg a banditnak kevés. Yuasa lett újra benne - remélem olyan lesz mint a régi.

8,4V-ról az akku még többnyire menthető. Köss rá egy Lidlis, de leginkább egy jobb CTek töltőt és hagyd rajta..

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2016. március 16. 23:23
Profil ICQ
Avatar

Motor: GSF 1250S
Hozzászólás Re: Villamosság
karesz írta:
.. sikerült odaverni neki egy direktben bekötött USB töltővel :(


Szeptemberben rajta maradt a gps töltő, amit novemberben vettem észre. hiába próbáltam mindent, azóta is stabilan tartja a 8,4 V-ot. De az meg a banditnak kevés. Yuasa lett újra benne - remélem olyan lesz mint a régi.


2016. március 16. 22:05
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Villamosság
Naszóval az elektronikára annyit tudok mondani, mint az egyszeri magyar németországban: Ich verstehe nur Bahnhof, úgyhogy inkább szakértőre bízom :D

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2016. március 16. 11:23
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség