Pontos idő: 2022. július 7. 6:07

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 678 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Következő
 Motor 
Szerző Üzenet

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Motor
bozsi80 írta:
Sziasztok!

Melyik a jobb választás egy 1998-as 600-as Bandit-ba?
10W40 vagy 10W50? Az áruk megegyezik. A Motul 5100-ra gondoltam.

Igen, már itt tartok (már csak durván 1 hónap és én is bandita leszek). :D

Mindig a gépkönyv előírásaihoz ragaszkodj, ebben az esetben is. Ha annak mindkettő megfelel, akkor igény szerint :shock: esetleg javaslatok alapján.
Nekem pl. Repsol jobban bejön mint a Castrol, de azzal is gond nélkül elment, csak a váltó kapcsolásán éreztem különbséget. Hidegen jobb volt a Castrol, melegen meg a Repsol. Szintetikus olaj 5let nekem nem szimpatikus, de inkább olvass:
https://docs.google.com/file/d/0B5TvkEz ... edit?hl=hu

2013. március 2. 18:54

Motor: GSF1200S
Ami mégjobb,az az 5W-40!!És fontos a JASO MA 2 minősítés!

2013. március 2. 18:19

Motor: 98' GSF 600S
véefer írta:
Jöhet a vita! :lol:
Az én véleményem:A 10W-40 jobb választás.
A 10W-50-nél a váltó finomabban működik,de a motornak jobb a 40-es..

Köszi Véefer!

Én most kivételesen örülnék a vitának (könnyebben döntenék). :-)

2013. március 1. 23:57

Jöhet a vita! :lol:
Az én véleményem:A 10W-40 jobb választás.
A 10W-50-nél a váltó finomabban működik,de a motornak jobb a 40-es..

2013. március 1. 17:02

Motor: 98' GSF 600S
Sziasztok!

Melyik a jobb választás egy 1998-as 600-as Bandit-ba?
10W40 vagy 10W50? Az áruk megegyezik. A Motul 5100-ra gondoltam.

Igen, már itt tartok (már csak durván 1 hónap és én is bandita leszek). :D

2013. március 1. 0:46

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
És akkor most??

2013. január 11. 21:19

Végül is kiderült,hogy az önindító szabadonfutója lelazult és elforgott szabadon.Ezért nem indított a gép.Ráadásul a szabadonfutó belső kúpja elkopott.. :|

2013. január 10. 17:19
Bandit 250 (alváz szám: GJ74A) -re vonatkozó kérdéseim :
1. Vezérmű lánc csere kell, a hűn szeretett vasamba, de kellene hozzá tudnom, hogy váltózó szelepvezérlésűek a 250 esek vagy sem ?
2. Majd tavasszal mikor előveszem a nagy felújítás után a gépet, kellene olajcsere is bele,
nem mondom, hogy nem eszi kicsit az olajat mert eszi kb 1000km alatt 0,6 lityit simám befalt ennek függvényében, ki milyen olajat ajánlana bele? mik a tapasztalatok ?
3. Szelepszár szimering kompatibilis valamely motor típussal ? ,nem láttam webshop - okban,nem merek lemenni a Suzukiba, (múltkor akartam hőfokkapcsolót rendelni, azt mondták 18 000 Ft, picit drágállottam :D ezért mégse rendeltem meg, valami kocsiéval helyettesítem majd :D :P )

2012. december 28. 20:40

Motor: R1250GS
N1tr0 írta:
Sziasztok! hétvégén raktuk össze a motorblokkot és vízfeltöltés után bugyborékol a víz alapjáraton. Ez gondot jelent? Motor Suzuki gsx250f tipusú.

A bugyborék sosem jó jel. Fordulaton sem.

2012. augusztus 21. 20:02
Profil ICQ
Sziasztok! hétvégén raktuk össze a motorblokkot és vízfeltöltés után bugyborékol a víz alapjáraton. Ez gondot jelent? Motor Suzuki gsx250f tipusú.

2012. augusztus 21. 16:46

Motor: GSX 1400 K6
Már nagyon ráfért a csere. :lol:

2012. augusztus 18. 9:41

Motor: GSF1250
Első lánckerék 54 ezer kilométer után, végig olajzóval (mellette az új).
Kép

2012. augusztus 18. 8:50

Az olaj teljesítményszintje:minél hátrébb helyezkedik el az ABC-ben a az "S" utáni második betű,annál jobb.A motor teljesítményét nem fogja befolyásolni,és persze az olaj viszkozitását sem.Ahhoz,hogy egy olaj egy betűvel hátrébb helyezkedjen el,egy sor követelménynek kell megfelelnie.Ha jól tudom mostanság az SL-es olajok a legjobbak.Úgyhogy nyugodtan rakhatod a gépedbe a jobbat!

2012. augusztus 7. 13:27

Motor: XJR 1200, FZ1 SA
Az API standardek lefele kompatibilisek, tehát SF helyett mondjuk tethetsz bele SG v. SH-t.

2012. augusztus 7. 7:55
Profil Honlap

Motor: Suzuki GSF 250 '92
Na most lehet nagy hülyeséget kérdezek, ezért előre is elnézést :D

Olajnál az SE, SF, SG ... jelölések mennyire befolyásolják a motor teljesítményét, mennyi különbség van köztük viszkozitásban, stb?
pl.: Ha az ajánlott 10W40 API-SE vagy API-SF helyett 10W40 API-SG kerül a motorba az milyen várható következményekkel járna?

2012. augusztus 7. 7:05

Motor: Suzuki GSF 1200 N (K5)
A főtengely beb@aszarintana 40k-nél, úg,y hogy 5 ujjamon meg tudom számolni hányszor volt 10ezres forulat fölött a motor... :D de azért köszi a spekulációt! :D Reményeim szerint csak a benya lesz az... Csomy nyomán elindulva direkt lökdösni kezdtem a gépet bizonyos tankszinteknél, és tele-háromnegyed tank között éreztem a legjobban, és így már szinte "láttam" a tankban lötyögő benzint... Persze így visszagondolva egyértelmű, csak valamiért nem gondoltam, hogy egy 200 kilós motort így képes belengetni (pl fater CB-jén sosem éreztem ilyet)! :D

2012. augusztus 4. 21:54

Motor: GSF-1250SA
1: benzin
2: vákuum (vékonyabb, ezt az egyik karbi szívócsonkjára kell kötni. kell lenni neki egy helynek)
3: túlfolyó (ez a benzin betöltő nyílás peremére került benzint használatos elvezetni, és ki kell hogy vezessen a szabadba, valahova a motor alá)

2012. augusztus 4. 19:07
Sziasztok,

250.es '96os banditom tankján van 3 cső. 2 a csapból, az egyik -nyilván- a benzincső, és a másik mi? hova kell kötni(talán a vákuumvezérelt benzicsap vezérlőcsöve?)?, 1 pedig a tankból jön kövzetlenül. Na ez hova kell hogy vezessen?

előre is köszi,

üdv

2012. augusztus 4. 16:53

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
ennel megnyugatobb hirt elkepzelni sem tudok ;)

2012. július 31. 20:57
Főtengely támcsapágy. Elképzelhető...

Ha már a légolajnál tartunk... Egyrészt paranoiás vagyok, és képes vagyok belehallani-érezni doglokat a vasba, de azért megkérdem, hátha valaki másnak is van hasonló panasza! :)
Szóval... Szerelmem néha kopogó hangot hallat a blokkból, olan mintha szelepkopogás lenne, de nem tudom igazán, és a legborzasztóbb, hogy nem tudom összekötni sem a problémámat semmivel... néha hidegen is hallom, néha abszolut nem, legtöbbször talán akkor, ha kicsit kifüstülüm, és utána városban közlekedek, amíg még meleg! De persze olyankor sosem csinálja, ha valakinek meg akarom mutatni. Van ötlete valakinek?:)
A másik, ez mégnagyobb hülyeségnek hangzik:
Álló helyzetben, alapjáraton, pl piros lámpánál szoktam néha érezni, mintha a blokk (a motor) dülüngélne jobb-bal irányba egy adott ütemben, nagyon furcsa érzés, le sem tudom írni, olyan, mint amikor egy lendkerék kicsit kibillen az egyensúlyból, és beleng oldalra (nyolcas alakban). Ez lehetséges, hogy valami forgó alkatrész bedötögeti a motort? Vagy csak agydaganatom van? :D
Köszi előre is az idióta kérdéseimre adott használható válaszotokat! :)[/quote]

2012. július 31. 15:19
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 678 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Következő