Pontos idő: 2024. március 29. 5:46




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Következő
 Villamosság 
Szerző Üzenet

Motor: Suzuki GSF1200S
Hozzászólás Re: Villamosság
csomy írta:
A világítás segítségével szedd le egy relével!


Muszáj relézni? Egy GPS USB-s töltője pár mA-t vesz fel.
Mivel USB-s ajzatot szerelek fel, nem nyerő közvetlenül az aksira rakni, mert üresjáratban is van áramfelvétele. Így folyamatosan meríti! Rövid időn belül képes azt a kis kapacitású akkumulátort lemerítené. Ezért gondoltam gyújtás plusszra kötni.


2015. május 28. 8:12
Profil
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Villamosság
A világítás segítségével szedd le egy relével!

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2015. május 28. 7:35
Profil

Motor: Suzuki GSF1200S
Hozzászólás Re: Villamosság
Van valakinek konkrét tippe arra, hogy a fejidom környékén honnan tudok gyújtás plusszot, illetve negatívot megcsapolni telefontöltőhöz?


2015. május 28. 7:26
Profil
Hozzászólás Re: Villamosság
Köszi a segítséget, már rajta vannak eddig jól szuperál! :D


2014. október 31. 16:06
Profil
Avatar

Motor: R 1200 GS Jawák
Hozzászólás Re: Villamosság
Gabesz77 írta:
Srácok két szép ködlámpát vettem a mocira, vilanyász fogja igaz bekötni, de az volna a kérdésem van e tapasztalatotok h az aksi generátor esetleg feszszabájzo bírni fogja a plusz áram felvételt? Válaszolok előre is köszönöm. ;)

Ha valaminek bírnia kell az a generátor (feltételezem nem álló motornál akarod viríttatni a lámpákat ;) )
Ha nagybanditod van akkor bírni fogja. A kicsik generátorteljesítményéról nem tudok nyilatkozni, De ha nyom úgy kb 200 W-t akkor ott sincs baj. Nézz utána , googli a barátod ;))

_________________
Mielőtt kerékpárra ülsz, mindig húzd meg a dinamó csavarjait


2014. október 20. 20:36
Profil Honlap
Hozzászólás Re: Villamosság
Srácok két szép ködlámpát vettem a mocira, vilanyász fogja igaz bekötni, de az volna a kérdésem van e tapasztalatotok h az aksi generátor esetleg feszszabájzo bírni fogja a plusz áram felvételt? Válaszolok előre is köszönöm. ;)


2014. október 20. 10:27
Profil
Avatar

Motor: GSF 1200 S
Hozzászólás Re: Villamosság
csomy írta:
kovipepe69 írta:
1200es Banditnál az óra/percet hogyan kell beálítani? Próbáltam a 2 gombot különböző kombinációkban, de semmi :(
össze vissza mutat, de mivel leírásom nincs, nem tudom beállítani, így azt sem tudom hogy indításkor állítódik-e el, vagy egyébként kavar....


Akku kivételnél nullázódik. Átáll 13:00ra.
Mindkét gombot nyomd hosszan, míg villog. Onnantól a Select az a kiválasztás az Adjust a módosítás. Ha körbeér a kijelölés akkor ment.
Siker?


Köszönöm, sikerült beállítanom, 3napja jól működik :-) remélem így is marad...


2014. május 23. 20:14
Profil
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Villamosság
kovipepe69 írta:
1200es Banditnál az óra/percet hogyan kell beálítani? Próbáltam a 2 gombot különböző kombinációkban, de semmi :(
össze vissza mutat, de mivel leírásom nincs, nem tudom beállítani, így azt sem tudom hogy indításkor állítódik-e el, vagy egyébként kavar....


Akku kivételnél nullázódik. Átáll 13:00ra.
Mindkét gombot nyomd hosszan, míg villog. Onnantól a Select az a kiválasztás az Adjust a módosítás. Ha körbeér a kijelölés akkor ment.
Siker?

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2014. május 10. 22:07
Profil
Avatar

Motor: GSF 1200 S
Hozzászólás Re: Villamosság
1200es Banditnál az óra/percet hogyan kell beálítani? Próbáltam a 2 gombot különböző kombinációkban, de semmi :(
össze vissza mutat, de mivel leírásom nincs, nem tudom beállítani, így azt sem tudom hogy indításkor állítódik-e el, vagy egyébként kavar....


2014. május 10. 21:05
Profil
Avatar

Motor: GSF1200S
Hozzászólás Re: Villamosság
Árban nincs jelentős különbség köztük.
Köszönöm a választ!


2014. március 9. 9:39
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
véefer írta:
Sziasztok!

Új akksit kell vennem!Összehasonlítva a kínálatot azt tapasztaltam,hogy indítóáram tekintetében akár 30% eltérés is van a különböző márkák közt.Ami zavarba ejt,hogy az általam nagyobb,nevesebb márkák a kisebb indítóárammal rendelkeznek.Melyiket érdemes megvenni?Nagyobb márka,kisebb indítóáram,vagy az ellenkezője?

Szerintem tökmindegy. Válassz a pénztárcád/szimpátia alapján :) A nevesebbek talán tovább bírják, de az sem biztos.

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2014. március 9. 8:32
Profil ICQ
Avatar

Motor: GSF1200S
Hozzászólás Re: Villamosság
Sziasztok!

Új akksit kell vennem!Összehasonlítva a kínálatot azt tapasztaltam,hogy indítóáram tekintetében akár 30% eltérés is van a különböző márkák közt.Ami zavarba ejt,hogy az általam nagyobb,nevesebb márkák a kisebb indítóárammal rendelkeznek.Melyiket érdemes megvenni?Nagyobb márka,kisebb indítóáram,vagy az ellenkezője?


2014. március 9. 8:20
Profil
Avatar

Motor: GSF 1250S
Hozzászólás Re: Villamosság
kolixx írta:
Milyen érdekes, én is Wayteq 960 navival voltam.
...Azt hiszem keresek másik helyet az aljzatnak, csak nem tudom, hogy mi nem rezeg a motoron :D


Nekem az akku fölött a kis gyári tartó dobozba van betéve. Ott Csak egy meztelen ajzat van és abba dugom be. A doboz alján van egy csomag 10-es zsepi, az csillapítja a rezgést, meg ha kell legalább van nálam az is.
A madzagot kell így kivinni a ketyeréhez a zsebhez vagy a tanktáskához. Igaz reggel le kell kapni az ülést az összerakáshoz, este meg megint a széthúzáshoz ( az akku védelme miatt nem hagyom soha rajta éjszakára - csak ha elfelejtem).


2013. szeptember 17. 15:10
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
Én az első visszaforrasztás után ragasztó pisztollyal kinyomtam.... :shock:


2013. szeptember 17. 6:44
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Villamosság
Én a navit zsemben hordom és egy fülessel kommunikálunk. Ha épp nincs helyzet, ki is van kapcsolva, mert a táblákat is ismerem még. :) Csak városon belül kell, ezért az idő nagy részében amúgy is ki van kapcsolva (az a töltő nélküli energiatakarékos mód :D).

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2013. szeptember 16. 16:32
Profil YIM
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: Villamosság
Az első töltő nálam is széthullott,most ki van nyomva sziloplaszttal,működik.
Ha kézzel megfogom a navit akkor visszajön a kép,lehet kell vmi szivacsos tartót eszkábálnom,Mikiré olyanban van és nála nincs probléma.

_________________
SZOTYI


2013. szeptember 16. 16:27
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Villamosság
Milyen érdekes, én is Wayteq 960 navival voltam.

A túlfeszültség kérdéskörét túllihegtem. A töltésemre eddig nem volt panasz és 14V/20,8A/5000 rpm a nominális értéke.

A ludas a vibráció volt. Szétbontottam a töltőket, mind a háromban letörött a kapcsolóüzem után kötött tekercs egy vagy mindkét lába. Valószínűleg a vibráció lesz a ludas :D A jó hír, hogy néhány hallgatót megkérek, hogy forrassza vissza őket és lesz három töltőm :D

Azt hiszem keresek másik helyet az aljzatnak, csak nem tudom, hogy mi nem rezeg a motoron :D

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2013. szeptember 16. 15:00
Profil YIM
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: Villamosság
Nekem is uailyen aljzatom van,nincs vele gond,viszont a gps-en(Wayteq 960-as) futkos a kép,meg néha ki is fehéredik,meg csíkozódik......általában 4000-es fordulat körül,ahol a legjobban rezonál a bandi.........fordulattól csinálja vagy elektromos zavarás lehet,esetleg a gps-ben hullott szét vmi? :?:

_________________
SZOTYI


2013. szeptember 14. 20:33
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Villamosság
És ez is munkagép :roll:
Szerintem nem ezen kéne 5letelni, hanem a széthullottakat megnézni.
Dobj fel róluk képet és menten kiderül, hogy odaért a leömlőhöz szétolvadt. Másikban meg elhajlott a réz érintkező.
Stb.
Túlfesz. tuti nem lesz.
Nekem egy akkutöltőből kioperált lóg már évek óta az idomon, amit aztán néhányszor odacsaptam a blokkhoz, bukócsőhöz és semmi baja.


2013. szeptember 14. 20:00
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Villamosság
Yoss írta:
kolixx írta:
Sziasztok!
... de 24V-nál nagyobb feszültség nincs töltés alatt sem.
Valami más ötlet?

Honnan lenne ott 24V????



Traktorokban 24 v van...

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2013. szeptember 14. 19:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség