Pontos idő: 2024. március 29. 6:28




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 Futómű 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: GSF 1200S
Hozzászólás Re: Futómű
Üdv Urak!
Nos, le lett cserélve a láncszett. (JT + DID) A kattogás és érdekes lánchang megszűnt! :-)
A lánckerekeken egyiken sem volt extrém kopás, sem a láncon. Az enduromon ez még csak félidős lenne :-)
Viszont az első lánckerék a gyári volt, a hátsón JT! és a lánc is DID volt, tehát ezt már cserélték.
Köszönöm a hozzáoszlásokat és a tanácsokat!
Üdv,
Ats


2015. október 21. 15:37
Profil
Avatar

Motor: R 1200 GS Jawák
Hozzászólás Re: Futómű
44.000 az elég sok (kivéve az én motoromat melyben 40.000 van de az még nem sok ;) de ennek más oka van ) Szóval konkrétan az álmoskönyv szerint (Haynes) teljesen megfeszitett láncnál az első és a 21.csap közepén mérve 319.4 mm a kopáshatár. A többit Jedi lovag leírta .
Egyébként az én láncom DID amiben a fenti km van.

_________________
Mielőtt kerékpárra ülsz, mindig húzd meg a dinamó csavarjait


2015. szeptember 4. 16:47
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSF 1250N ( black )
Hozzászólás Re: Futómű
Ats írta:
Sziasztok!
Lassú kapatón felfelé vettem észre erős kattogó hangot, amely a lánc ill. első lánckerék környékéről jött.
44.000km-körül járok. A láncon még lehetne feszíteni, tehát még gondolom nincs extrémen megnyúlva.
A hátsó lánc-kereken sem látok "cápauszony" szerű kopást, vagy nagyon elvékonyodott fogakat.
Amennyiben cserélem a láncot itt is "kötelező" a lánckerekek és láncvezető cseréje?
Ha igen érdemes-e nem gyárit feltenni, mert egy horror összeg 67e szett ár+10e láncvezető!
Várnám megtisztelő válaszotok.
Attila


Hát ha 44000 van a láncba, akkor már igen csak cserés, akár milyen lájktos volt a csuklód . A láncnál nem a nyúlás a veszélyes, hanem a szakaszos nyúlás , mivel állt. nem arányosan nyűlik mindenütt, hanem elkezd egy helyen. A hátsó lánckerék töredékét forogja az elsőnek, úgy hogy azon nem is fogsz látni semmit. Csak egyszerre szabad cserélni mindent, mivel ezek egyszerre kopnak ! Vannak jó minőségű utángyártott alkatrészek, nem kell gyárit venni.ó, csak mindent egyszerre cserélj !

_________________
Ha az autópályán haladván, egyszer csak vésztjósló menydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hid azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !


2015. szeptember 3. 17:41
Profil
Avatar

Motor: GSF 1200S
Hozzászólás Re: Futómű
Sziasztok!
Lassú kapatón felfelé vettem észre erős kattogó hangot, amely a lánc ill. első lánckerék környékéről jött.
44.000km-körül járok. A láncon még lehetne feszíteni, tehát még gondolom nincs extrémen megnyúlva.
A hátsó lánc-kereken sem látok "cápauszony" szerű kopást, vagy nagyon elvékonyodott fogakat.
Amennyiben cserélem a láncot itt is "kötelező" a lánckerekek és láncvezető cseréje?
Ha igen érdemes-e nem gyárit feltenni, mert egy horror összeg 67e szett ár+10e láncvezető!
Várnám megtisztelő válaszotok.
Attila


2015. szeptember 3. 13:42
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Futómű
Agyonhasznált motor lehet. Én 40 ezernél vettem ki őket (a szalonban kellett volna elhajítani, jó messzire, de hülyes sprórolós vagyok).

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2015. június 21. 12:40
Profil

Motor: Suzuki GSF1200S
Hozzászólás Re: Futómű
zöldi írta:
talloli írta:
Idézet:
Ezt miből vetted le, hogy eléggé súrlódnak? Kékül a tárcsa?


Annyira még nem :-) De eléggé hangosan súrlódik menet közben.
Átmozgattam a dugattyúkat és azt tapasztaltam, hogy egyik-másik nehezen mozog.....



Szinter betét van benne? Mert az hangosabb sokkal.


Ha hiszed, ha nem, még az eredeti, réz színű gyári Tocico betétek vannak benne 2001-ből!


2015. június 19. 11:58
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Futómű
talloli írta:
Idézet:
Ezt miből vetted le, hogy eléggé súrlódnak? Kékül a tárcsa?


Annyira még nem :-) De eléggé hangosan súrlódik menet közben.
Átmozgattam a dugattyúkat és azt tapasztaltam, hogy egyik-másik nehezen mozog.....



Szinter betét van benne? Mert az hangosabb sokkal.

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2015. június 19. 6:44
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Futómű
talloli írta:
Idézet:
Ezt miből vetted le, hogy eléggé súrlódnak? Kékül a tárcsa?


Annyira még nem :-) De eléggé hangosan súrlódik menet közben.
Átmozgattam a dugattyúkat és azt tapasztaltam, hogy egyik-másik nehezen mozog.....

Hát ha hallod menet közben, hogy súrlódik, bukóban, járó motor mellett... Akkor a tárcsának is kékülnie kéne sztem. Ha csak tologatáskor hallod, az sztem normális, ha nem érzed, hogy fékeződik is..

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2015. június 16. 8:20
Profil ICQ

Motor: Suzuki GSF1200S
Hozzászólás Re: Futómű
Idézet:
Ezt miből vetted le, hogy eléggé súrlódnak? Kékül a tárcsa?


Annyira még nem :-) De eléggé hangosan súrlódik menet közben.
Átmozgattam a dugattyúkat és azt tapasztaltam, hogy egyik-másik nehezen mozog.....


2015. június 16. 6:11
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: Futómű
talloli írta:
Tanácsot szeretnék kérni fék ügyben.
Azt tapasztaltam, hogy az első fékek eléggé súrlódnak menet közben. Kivettem a fékpofákat és megpróbáltam tisztítani, átmozgatni a dugattyúkat. Elég nehezen járnak. Ez nem hozott eredményt.
Mi a teendő ilyenkor? Bonyolult dolog szétszedni a féknyergeket és kitisztítani? Vagy inkább szakműhelybe vigyem?
Kelle-e hozzá különös szerszám, alkatrész?
Köszönöm a segítséget előre is!

Ezt miből vetted le, hogy eléggé súrlódnak? Kékül a tárcsa?

_________________
If this is heaven, I'm not afraid of hell...


2015. június 15. 9:31
Profil ICQ

Motor: Suzuki GSF1200S
Hozzászólás Re: Futómű
Tanácsot szeretnék kérni fék ügyben.
Azt tapasztaltam, hogy az első fékek eléggé súrlódnak menet közben. Kivettem a fékpofákat és megpróbáltam tisztítani, átmozgatni a dugattyúkat. Elég nehezen járnak. Ez nem hozott eredményt.
Mi a teendő ilyenkor? Bonyolult dolog szétszedni a féknyergeket és kitisztítani? Vagy inkább szakműhelybe vigyem?
Kelle-e hozzá különös szerszám, alkatrész?
Köszönöm a segítséget előre is!


2015. június 15. 6:14
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Hátsó fék!
Urak!
Cseréssé válik úgy tűnik a hátsó féknyergem a nagybanditán! Az elmúlt két évben kétszer újítottam fel, ám a dugattyúk igen nehezen tolhatók vissza. Kézzel egyáltalán nem. Ennek következtében folyton megég és sípol a hátsó fékem.
1. Van-e esetleg valakinek jó hátsó nyerge a polcon, amitől megválna?
2. Milyen más motor - sportmotor - nyerge tehető fel a banditra átalakítás nélkül, vagy csak is tuninggal? Esetleg lecserélem valami jobbra!
3. fémfékcső is érdekel hátra!
4. Hátsó féktárcsa jó állapotban ha van valakinél az is jöhet!

Egyenlőre ennyi!
Köszi

_________________
________________________________________________________________________________
Nagyfőnök nem túl kíméletes üzemmódban: Kép :D


2014. augusztus 20. 13:34
Profil
Avatar

Motor: Yamaha XT 660 R '04
Hozzászólás Re: Futómű
Micsoda marketing "A Wilbers progresszív villarugói megszüntetik teleszkópok felütését" :D

Maradjunk annyiban, hogy mérsékli. Van annyira rossz terep, amin a Wilbers is felüt :)

_________________
Kutatásra és Orgyilkosságra Létrehozott Ikerhorizontális Xenonmeghajtású eXkavátor
Kép


2014. július 11. 19:18
Profil YIM
Avatar

Motor: GSF 1200 S
Hozzászólás Re: Futómű
kovipepe69 írta:
Sziasztok
Féktárcsa csere kérdés: gyári / Mo.i utángyártott / ebay utángyártott?
http://www.ebay.com/itm/Rear-Brake-Disc ... ee&vxp=mtr
Utángyártottal esetleg akadt valakinek rossz tapasztalata?
Üdv: Pepe


Update: belevágtam, kipróbáltam a kínai tárcsát, Stelvio, Grossglockner, egyéb hágókon fel-le összesen kb. 2000kmt tettünk meg, és meg kellett dolgoznia a Bandit lassításáért.... Hibátlanul, hatékonyan lassít, pedig egyszer sikerült a Stelvion kiforralni a hátsó féket (nem nekem egyedül :-) ) és nem történt semmi baja a minimális elliluláson kívül. A két másik moci gyári tárcsája is meglilult, tehát ez sem csak erre jellemző. Szóval, nem bántam meg, a 7000Ft amibe kerül, bőven megéri!


2014. július 10. 20:05
Profil
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: Futómű
pl:
http://www.x-bike.hu/Wilbers_tuning_fut ... rugok.html

vagy:
http://www.corsaro.hu/futomuvek.htm


2014. május 25. 20:40
Profil
Avatar

Motor: suzuki bandit 250
Hozzászólás Re: Futómű
'97-hes banditba szeretnék, tenni előre progressziv rugót. Van valaki aki tud nekem tanácsot adni? Hol tudok ilyen rugópárt beszerezni illetve milyen olajbol mennyi? Érdemes szétszedni a telot teljesen, vagy elég ha régi rugó régi olaj kiszedés után új olaj majd új rugó?


2014. május 25. 12:01
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSF 250 '92
Hozzászólás Re: Futómű
Gold Fren tárcsákkal kapcsoaltban van valakinek tapasztalata?

_________________
"úton lenni boldogság, megérkezni halál"


2014. május 20. 13:48
Profil
Avatar

Motor: Pegaso Trail
Hozzászólás Re: Futómű
Biztos hogy nem normális. Szerintem hiányzik valamelyik csatlakozásnál a tűgörgő!


2014. április 29. 14:24
Profil Honlap
Avatar
Hozzászólás Re: Futómű
Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek normális e, hogy a komplett hátsó futóműnek van egy kb 1,5-2cm-es holtjátéka fel le irányba középsztenderen?? nem rég tűnt fel a lötyögés ki is cseréltük azt a kis alu öntvényt ami összeköti a telót meg a kutyacsontot, azóta ekkora a holtjáték, előtte volt 3centi is :|


2014. április 29. 11:31
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Futómű
Én nem vennék ilyen kínait.
EBC, TRW, Lucas, ezek ből csemegézz.
Vagy bontottat. Igaz, egy ebc 33, az a legolcsóbb

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2014. április 13. 18:54
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség