Pontos idő: 2020. július 12. 23:53

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1242 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő
 Gumik 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Hozzászólás Re: Gumik
Kedves Maxxy!
Ajanlom tisztelettel figyelmedbe a "Hasznalati utasitas _ujaknak_" topikot; ez nem az Index forum!
http://www.bandit.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=30

2009. január 11. 20:12

Motor: R 1200 GS Jawák
Mivel mindenki jól kimulatta magát, kéretik a topic témájától eltérő eszmefuttatást mellőzni !

2009. január 11. 15:41
Profil Honlap

Motor: Honda XL650V Transalp
No comment...

2009. január 11. 15:06
Csöngő!

Nem is állítottam,hogy valaha is a barátod szeretnék lenni! :lol: :lol: :lol:

zöldi!
Hogy Te milyen okos és bölcs vagy! Hihetetlen. :lol: :lol: :lol:

hcs!

Bármikor állok elébe! Pécs-Abaliget lehet? Időre és akár pénz tétre?

Hunter Te szájhős!

Majd meglátom a Soltvadkert-büdöstói találkozón mennyire pusztítod a májad!

2009. január 11. 14:24

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Guma
Hát skacok, nagyon örülök, hogy feldobtam ezt a gumis témát! Ilyen jót régen mulattam.

Szájkarate. :lol: :lol: Ez nagyon tetszik.

Csöngő: Osztom a véleményed, az új guminak nincs párja. Kár, hogy nem lehet mindig új gumival motorozni!

Off: Egyébként fergeteges volt a tegnap esti szezonnyitó nyílt nap Foktőn. Halál a májra!

2009. január 11. 13:57

Motor: 1190 Adv
Azért abban lehet valami, hogy a rángósabb jobb kéz gyorsabban elkoptatja a gumit, de tudjuk, hogy a kanyarsebesség nem egyenesen arányos a hosszú egyenesekben produkált tempóval. Egyébként meg mindenkit szerettel és rettegéssel vegyes tisztelettel vár a nyugdíjas klub néhány kanyarra tavasszal. Meg lehet mutatni, ki mit tud, a szájkarate ott már úgysem segít.

2009. január 11. 1:53

Motor: Kawasaki versys 650
zöldi írta:
Pedig a gumikímélésnek és a tempónak nem sok köze van egymáshoz.
:roll: ;)

EZ BIZA NAGYON IGAZ. :smt045

2009. január 10. 20:31

Motor: Kawasaki versys 650
Kedves Maxxy kezdjuk mindjárt az elején.
1 Nem vagyunk barátok és ahogy elnézem lehet nem is leszünk.
2 Sajnos a pénztárcám nem az a kitömött fajta pláne ha kiveszem belőle a papírzsebkendőket.Egy dolgot azonban leszögezhetünk az új guminak nincs párja , nem csak a profilmélység miatt hanem a motor viselkedése is vele a legjobb.De ezt gondolom te is tudod.Ebben az esetben viszont nem értem miért adjak 40 pénzt egy olyan gumiért aminek rongyosra kopott a széle + a gumi kontúrja is megváltozott ráadásul hamarabb mehetek gumishoz.Mindezt -20 pénzért :?: Inkább spórolok egy gurulást és mindjárt meg is van az új gumi. ;)

2009. január 10. 20:29

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Maxxy írta:
... motoroztam már olyan emberkékkel akik kifelyezetten gumi kímélős stílusban motoroztak,de ezekre nem győztünk várni úgy 20km-ként...

Pedig a gumikímélésnek és a tempónak nem sok köze van egymáshoz.
:roll: ;)

2009. január 10. 19:46

Maxxy írta:
Bocs,de nem tudtam,hogy nyugdíjjas motoros otthonba csöppentem.

jobb későn megtudni, mint soha
Maxxy írta:
pedig 1978 óta tekerem a gázt a vasakon!

lassan köztünk a helyed :)
Maxxy írta:
Az is igaz,hogy motoroztam már olyan emberkékkel akik kifelyezetten gumi kímélős stílusban motoroztak,de ezekre nem győztünk várni úgy 20km-ként. Hozzáteszem nem száguldozunk,hanem túrázunk,de ez már nekem is sok volt.

csak nem a Babettaklubbal motoroztál ? :mrgreen:
Maxxy írta:
Ez a gumi dolog már-már kezd nálatok a horgász effektusra hasonlítani,én ekkora halat fogtam,én meg ekkorát! :lol: :lol: :lol:

bizony így van : "én ilyen keveset tudok elmenni egy gumival , én meg még annyit sem pedig kemény volt mint a bakelit"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2009. január 10. 18:44
Profil Honlap

Motor: GSX 1400 K6
Én 44-ért (26+18) (+posta) vettem egy garnitúra DIABLO Corsát az ősszel. 2 éves korú, de 0 km-es, használatlan.
(Az igaz, hogy ilyet ritkán lehet kifogni.)

2009. január 10. 17:28
Bocs,de nem tudtam,hogy nyugdíjjas motoros otthonba csöppentem.
Ez maga a csoda,hogy itt mindenki 20 ezreket motorozik a gumikkal. :lol: :lol: :lol:
Nem vagyok egy motor gyilkos tipus,de ilyen csodákra még én sem vagyok képes,pedig 1978 óta tekerem a gázt a vasakon!
Az is igaz,hogy motoroztam már olyan emberkékkel akik kifelyezetten gumi kímélős stílusban motoroztak,de ezekre nem győztünk várni úgy 20km-ként. Hozzáteszem nem száguldozunk,hanem túrázunk,de ez már nekem is sok volt.

A legutóbbi használt gumi amit vettem az Metzeller Z4 volt párban,még a 600-asra vettem,kb 80%-os állapotban,nos nálam még ment kb 4000km-t. Pedig a Metzeller nem egy annyira kopós tipus.

Ez a gumi dolog már-már kezd nálatok a horgász effektusra hasonlítani,én ekkora halat fogtam,én meg ekkorát! :lol: :lol: :lol:

2009. január 10. 16:19

Motor: GSF-1250SA
Nos akkor hozom a K7/K8 vonalat, ugyanis a gyári gumi 6000km után elég szarul néz ki!
Zöldi szokott is röhögni rajta, hogy 4000 alatt viseltes a gumi.
Egyik szemem sír, a másik nevet! Nagyon jó gumi, de hamar a végére jártam.
A 250es után a nagy gépet nem mondatni, hogy ész nélkül hajtom.
Ami biztosan betett a guminak, az kb 500km autopálya, 130körüli tempóban. Az nagyon megette.
A terv az, hogy a tavasszal még visszaszokom a motorra ezzel a szettel, de nyaralás előtt a hátsót mindenképp le kell dobni róla. Hogy mi lesz, még nem tudom, de húz a szívem a hasonlóan puha gumik felé. Aztán lehet, hogy a pénztárca nyer.
Ennyit a Dunlop Sportmax 218ról. :) :(

2009. január 10. 14:09

Motor: Versys 650
Nos 22700 km-nél tartok a macadamokkal,az eleje kopásjelzőn,a hátsón még kb 1mm a jelzőig.
Rohadt kemény egy gumi,csak bemelegedve lehet úgy ahogy döntögetni vele,nálam pedig ritka ha egy körforgalomból nem keresztben jövök ki.Guminyomásra viszont mindig figyelek!
Javarészt túra üzemmódban használom,csak ha egyedül vagyok akkor cibálom jobban.
Akkor most túl finom vagyok,vagy csak érzéssel működik a csuklóm? :?:

2009. január 10. 13:40

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
17ezer km-rel vettem a motort. A gyári makk ádám volt rajta. 22 ezernél került le, igaz akkor már elég szarul nézett ki. A közepe nem volt elfogyva teljesen,de a széle kagylós volt. Egy Dunlop D220 került fel. Vadiúj, normális DOT számmal, 27 ezerért jutottam hozzá szereléssel, centírozással. Meglátjuk mennyit megy.
Előre egy használt (nem páya) Metzeler Z6 került fel. 8ezer Ft volt szereléssel, centírral. Véleményem szerint kb. 60%-os. A többi már csak matek.
DE !: Oldalt lilára, pikkelyesre égett lepályázott gumit többet nem szándékozom feltenni. Elöl volt egy, és hát nemigazán éreztem magam biztonságban vele.
Nem vagyok kémikus de összeesküvés elméleteim vannak, és hát gyanítom hogy azért ott megváltozik egy kicsit a gumi szerkezete.
Ja és nem babettám van. Néha elborzadok hogy néhányan milyen hamar a seggére vernek egy guminak, ami nemérdekelne ha még nem ők csodálkoznának rajta, meg állnának értetlenül. Ez meg csak fizika .
Sokan a húzd meg erezd meg stílusban nyomják. Amikor a legnagyobb nyomaték van 1-es,2-esben jól megrántja (gyorsul és nem normál ütemben gyorsít) aztán a többit felpakoja, aztán fékezni meg nem ám fokozatosan, hanem 80ról kereszteződés előtt 15 méterrel.

2009. január 10. 13:35

Maxxy írta:
Még egy vadi új gumival sem sűrűn mégy el 10-et,esetleg ha Babettád van barátom!
Ezt olyan helyen próbáld meg elhinteni ahol nem láttak még motort!

Érdekes... nekem is elment 13ekm-et a Mac garnitúra, ezek szerint gyenge stílusban gurulok :cry:

Vagy van még egy lehetőség: öregszem és nem vettem észre, hogy nem a Bandittal megyek hanem a Babettámmal :shock: :lol:

2009. január 10. 12:30
Profil Honlap

mzsombor írta:
Azt hiszem karesznak csak a régi fórum emlékei jutotak eszébe, segítőkész gumisokkal... :D

:bulivan: :mrgreen:

2009. január 10. 12:23
Profil Honlap

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Maxxy írta:

zöldi!

Még egy vadi új gumival sem sűrűn mégy el 10-et,esetleg ha Babettád van barátom!
Ezt olyan helyen próbáld meg elhinteni ahol nem láttak még motort!

Eddig egy új gumim volt, a macadam, amit gyárlag rátettek. 17 ezernél érte el a kopásjelzőt elöl, hátul 18-nál cseréltem,mert beszedtem egy szöget és már csak 1mm volt a kopásjelzőig. A motort meg látod, milyen.

2009. január 10. 11:41

Motor: vizes bandit ;)
Te Maxxy! Azt tudod, hogy nem csak felkiáltójelet (!) hanem pontot (.) is lehet tenni a mondat végére? <- sőt kérdőjelet is. :)

2009. január 10. 11:09

Motor: 1200 S
Maxxy írta:

...Azt azért megnézném,hogy hol veszel 25-ért párban olyan gumit ami bőven 10e km felett megy!

23-ért vettem... Baján :smt045 alattam kb 8 e-t fog bírni, ismerve zöldi Úr stílusát, alatta ez a másfélszerese is lehet(ne) :mrgreen: ( Ironed valami 18 körül ment egy conti hátsóval :shock: )

2009. január 10. 10:41
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1242 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő