Pontos idő: 2024. május 10. 2:12




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 GPS 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: GPS
Szivargyújtó aljzat nakedre:
a) Kormányra szerelhető kivitel (keresd a jobb motoros boltokban :D)
b) Ülés alá szerelt (az "a" verzió erre is alkalmas), onnan hosszabbított madzaggal, aminek a másik felén a fogadó GPS-nek megfelelő, pl: mikro usb csati van.
C) Ha nem sajnálod szétszedni a töltőnek a szivargyújtóba csatlakozó részét, akkor az ott rejtőzködő technikát egy sima dobozban bárhol elhelyezheted (pl: ülés alá), ahonnan csak a GPS-hez csatlakozó vezetéket viszed előre.

Vízhatlan huzat:
Sztem nincs föltalálva. Ha vízhatlan akkor vagy nem látod rendesen, vagy nem tudod nyomkodni. Kár pénzt költeni rá. Már sok mindent kipróbáltam.
A 0 Ft-os megoldások épp úgy megfelelnek ideiglenesen. ilyen pl:
a) Benzinkutas kesztyű, felülről ráhúzva.
b) Praktikeres-Baumaxos-csavarboltos stb gyorszáras zacsi felülről ráhúzva.


2011. december 29. 13:05
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: GPS
Figyelek, fülelek, mert jövőre én is szeretnék. Mondjuk én zümo 210-re pályázok, azt nem kell bugyolálni, nagy fényerejű is, hacsak nem esik be valami jó használt 400/550 akkor az lesz.

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2011. december 29. 12:46
Profil
Avatar

Motor: Versys 650
Hozzászólás Re: GPS
Sziasztok!
Vízálló tok mennyire bevált,mármint nyomkodás szempontjából?
Gps felfogatás módja,helye nakeden?Optimális pozíció,szivargyújtó aljzatot hova,miképp? :?: :?: :?:
OKOSÍTSATOK!

_________________
SZOTYI


2011. december 29. 11:08
Profil

Motor: Suzuki GSF1200S
Hozzászólás Re: GPS
Idézet:
Egy kis segítséget kérnék GPS ügyben. Sajna meghalt a párducom...


Kb. 20 ezerbe kerül most a WayteQ 950-es. Csak ajánlani tudom! Könnyen frissíthető, jól használható. Akár az IGO 8, akár a Primo tökéletesen fut rajta. Negyedévente jelennek meg friss térképcsomagok amit gond nélkül rá lehet rakni.
Mororra érdemes hozzá venni egy vízmentes tokot (4000 Ft) és első rendű útitárs!


2011. február 22. 10:59
Profil
Avatar

Motor: Suzuki Burgman AN400K2
Hozzászólás Re: GPS
Köszi! Bereggelek, hátha sikerül, ha nem akkor :motor: Pécsre !
:D


2011. február 15. 14:59
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: GPS
Glare írta:
Ha valaki tudna segíteni, :please: (minden ötletnek örülnék, próba cseresznye) azt nagyon megköszönném.
Széles utat!

Helyedben beregisztrálnék a bdwteam.net oldalra, és körülnéznék a pda/pna-s topikban. Ha van megoldás, ott biztos tudják. :D (A topik csak belépés után látszik, "kívülről" nem).


2011. február 15. 8:31
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Re: GPS
Glare írta:
Hello! Egy kis segítséget kérnék...


Ha végül majd az okosok nem tudják itten szóban megoldani neked, akkor postázd el nekem, a haver boltjában 6000 helyett ingyen lesz rá jó verzió, én meg visszapostázom. Vagy motorozz el ide Pécsre és akkor nem kell postázni!

_________________
________________________________________________________________________________
Nagyfőnök nem túl kíméletes üzemmódban: Kép :D


2011. február 14. 16:59
Profil
Avatar

Motor: Suzuki Burgman AN400K2
Hozzászólás Re: GPS
Hello!
Egy kis segítséget kérnék GPS ügyben. Sajna meghalt a párducom (BP V350) egy perecelés miatt, de annyira, hogy kukatölteléknek sem lenne jó, sajnos gyenge anyagból van és nem bírta el a Suzuki súlyát :shock: .
No de sebaj, gondoltam elővettem az elődjét (megtartottam, tartaléknak) egy WayteQ N350-et (ugyanaz kívül-belül mint a Bluepanther V350) viszont a memóriakártyáját sikeresen elkevertem valahova. A kártyán a készülékkel együtt vásárolt lebutított iGo klón volt, amivel tök jól működött is. Gondoltam ez nem baj, beletettem egy 2GB-os SD kártyát, feltettem rá az iGo Primot, nem talált műholdat, majd következett az iGo MyWay 2006 Plusz, műhold szintén nincs. Gondoltam feldobom rá az iGo 2008-at, (ehez megvan minden, telepítő CD, leírás, használati útmutató) a jelenség ugyanaz. Kicseréltem a GPS vevőjét gondoltam az a rossz (Egy haverom PNA-jából kölcsönöztem), de nem, a vevő jó!!!! Közben már ROM-ot is frissítettem.
Viszont, mivel a 2008-ban kézzel is be lehet állítani a GPS portot, hát uccu neki nekiláttam. Elég érdekes dolgot csinált. A bekapcsolás után a bal felső GPS ikon át van húzva, majd pár másodperc után az áthúzás megszűnik és pirosra vált, ami ugye azt jelenti, hogy érzékelte a GPS vevőt de nem kap megfelelő pozícióadatot. A bal alsó jelzőfény először piros, majd sárgán villog (GPS vevő keresése), majd zölden villog (GPS vevő megtalálva és adatforgalom a vevő és a PNA között). Viszont a kijelzőn még mindig nincs műhold, és jel sincs. A navigáció nem indul. De a port átkapcsolásakor Marika közli, hogy a GPS vétel megszakadt, majd automata keresés után az 1-es porton (Baud: 9600) megtalája a vevőt, ha megint elállítom, Marika közli, nincs GPS vétel. Ebből arra következtetek, hogy látja a vevőt és kommunikál is vele, csak valami szoftveresen beleszól, hogy NEEEE MÁÁÁÁ!
Már egy hete bújom a netet, annyit sikerült kiderítenem, hogy az ilyen akciós OEM-es PNA-kon a gps úgy van konfigurálva, hogy még véletlenül se lehessen Warezolt iGo programmal használni (ugyanis az nem találja meg). Elég szar ügy, mert hiába vettem meg az iGo 2008-at hivatalosan, mégsem tudom használni, mert erre a PNA-ra nincs hivatalos változata!!!!. Felhívtam a szervízt, ő 6000-ért ráteszi. :smt098
Hát annyiért veszek egy másik navit a Vaterán!
Keresgettem a registryben- de nem találom a beállításokat.
Ha valaki tudna segíteni, :please: (minden ötletnek örülnék, próba cseresznye) azt nagyon megköszönném.
Széles utat!


2011. február 14. 15:15
Profil
Avatar

Motor: 1200 S
Hozzászólás Re: GPS
Vásárlásnál mindenképpen nálam lesz a headsetem, csak akkor hiszem el, hogy műxik ha megtapasztalom :D


2010. február 27. 10:54
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: GPS
Kérdés, hogy tudja-e a bluetooth A2DP-t, ami ehhez kell: "bluetooth-on keresztül lökje az infót a fülemre"
Úgy vettem észre, hogy a legtöbb olcsó célkütyü nem tudja, csak az ellenkező irányt, azaz pl. egy mobiltelefon kihangosítójaként működni (HFP, vagy HSP).
Az, hogy bluetooth-ot tud az kevés infó! Tudni kell, hogy azon belül milyen profilokat támogat.

http://www.quantumr.hu/plantronics/MiisazaBluetooth.doc


2010. február 27. 10:39
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: GPS
ha nem PDA, akkor wayteq vonalon nézz körül. Több ismerősömnek van, még soha nem hallottam, hogy gond lenne vele, és elég alacsony az áruk (edigitalban lehet kapni több félét), és az IGO8 felmegy rájuk

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2010. február 27. 10:11
Profil Honlap
Avatar

Motor: 1200 S
Hozzászólás Re: GPS
Köszi Gábor!
A PDA-kat nézegettem leginkább eddig is, de túl nagy a kínálat, hogy választani tudjak :roll:


2010. február 27. 9:34
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: GPS
A vaterán szoktak lenni használt Mio P560-ok. Most is van pár. pl ez


2010. február 27. 9:31
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: GPS
Olvasd el ezt: http://www.pdacafe.hu/okvetlen-el-kell-olvasni-/navigaciot-2009-karacsonyara.html

Részemről nem vennék tomtom-ot, mert szar a magyar térképe, inkább valami igós kütyüt. Leginkább valami PDA-t, mert arra bármilyen szoftot rá lehet tenni elvileg. :)


2010. február 27. 9:09
Profil
Avatar

Motor: 1200 S
Hozzászólás Re: GPS
GPS guruk segítségét kérném!

Nagy nehezen elért engem is a fejlődés szele és rászántam magam, hogy beszerzek egy készüléket. :P
Mivel halovány fogalmam sincs, hogy mit érdemes venni, kérnék javaslatot (max 50 e Ft körüli árig)!
Elvárásom azon kívül, hogy jól navigáljon annyi lenne, hogy bluetooth-on keresztül lökje az infót a fülemre.
Esetleg érdemes foglalkozni ezzel?


2010. február 27. 7:41
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: GPS
találtam egy székely navi hangot igo alá :lol:

azt mondja, hogy "Esmén letérté az útvonalró te, há feszt újratervezzem-e?", meg "Fordúj vissza míg jó dógod van, a nagyanyád keservit" :lol:
fenomenális :D

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2009. szeptember 10. 0:32
Profil Honlap
Avatar

Motor: Pegaso Trail
Hozzászólás Re: GPS
Az pont jó! Kisbandittal már mentél eleget 200 alatt nem?!?! :D


2009. április 9. 9:44
Profil Honlap

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: GPS
Ez igen, szép lett!

Én még nem álltam neki, de valahogy középre kéne, csak nem a műszeregység fölé, hanem alá, ahogy korábban is írtam. Az a vicc, hogy a sebességmérő 0-100km/h-s tartománya így is ki van takarva nagyjából a kuplung olajtartályával, szóval ha ott még fölépakolok egy navit, akkor csak a 200 fölötti sebességeket látnám igazán... :D


2009. április 9. 7:45
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
El is készült a párduc tartó fém változata. Az előzőben - ahol egy plexi darabra volt feltéve az autós tartó egy az egyben,tapadó koronggal - nem nagyon bíztam.
A különlegesség kedvéért még egy kicsit megdolgoztam az Igo logo-t is. :twisted:

Zsombi !
Csináltál már tartót ? Találtam képet. kép1 kép2
Ez így önmagában takarja a km órát, de ezt meglehet úgyis csinálni hogy lejjebb engedni a bölcsőt, és talán úgy már nem takar.


2009. április 8. 22:58
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: GPS
Tehát: első verzió, abból is a tetején kétgombos. Nekem ehez van ROM-om.


2009. március 29. 20:25
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség