Pontos idő: 2024. május 19. 1:34




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 GPS 
Szerző Üzenet
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
mzsombor írta:
Kék Párduc első, tetején kétgombos, verziójához (tehát nem B és nem C).


Az elsőből is kettő van. A tetején kétgombos, és az egygombos. Nekem az utóbbi van.


2009. március 29. 20:10
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: GPS
Kék Párduc első, tetején kétgombos, verziójához (tehát nem B és nem C), van olyan fájlom, amivel ki lehet javítani, ha nem hajlandó elindulni a bootképernyő után (állítólag típushiba). Velem még nem fordult elő, de elég gyakorinak mondják. Ha valakinek kellene, keressen PÜ-ben!

Kormányra felfogatásban tudna valaki segíteni? Olyasmit gondoltam, hogy a képen (http://www.ramondeklein.nl/Motor/Motor%20-%20VFR%20dashboard.jpg ) a gyújtáskulcs helye alatt levő kis műanyag "kormánycsőtakarót" kivenném középen, és oda egy csövet betennék, és arra rá a GPS-tartót, így a műszereket is látnám még, egész jó helyen lenne.


2009. március 29. 18:35
Profil
Hozzászólás Re: GPS
HAli!
Ha vki nem boldogul a gps-ével akkor írjon nyugodtan hátha tudok segíteni (hack,frissítés,beállítás) ;)


2009. március 29. 18:07
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
Itt van pl. egy pesti bolt. Vagy itt van egy távolabbi webshop.
Szerintem mindenképpen érdemes telefonon letisztázni a lényeget, mert általában a jóemberek nem nagyon értenek hozzá (mit nekik hogy b vagy c vagy akármi, név név oszt kész). Pl. Itt nem igazán vannak képben ahogy látható.


2009. február 15. 18:34
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: GPS
Urak!

Apósom örökbe fogadna egy ilyen párducot. Épp keresek neki alap verziót, de nem találok . Ha nincs, B-t vagy C-t vegyünk? Melyik jobb?
Ha valakinek szembejön egy alap, ne tartsa magában ;)

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2009. február 15. 17:47
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
No, egy fórumon a következő választ kaptam modelltörténettel kapcsolatban egy nálamnál okosabb embertől:

"A házat és a szitázást leszámítva lényegében három különböző készülékről beszélünk, amelyeknek "belseje" teljesen eltérő
Nemcsak "egygombos" vagy "kétgombos" eltérés van, hanem gyakorlatilag a három modellen belül négyféle belső van amelyhez négyféle különböző rom létezik.

Hardver fő eltérés a processzor/processzor sebessége és a GPS lapka mint legfontosabb tényező!

Bluepanther V350
Processzora: Samsung S3C2440 / 400 MHz
GPS lapka: SirfIII

BluePanther V350-B
Processzora: Samsung S3C2412 /266 MHz
GPS lapka: SiGe

http://pdaplus.hu/content/view/2558/73/

BluePanther V350-C
Processzora: Samsung S3C2440 /400 MHz
GPS lapka: SiGe

A GPS lapkáról egy szösszenetem:
http://pdaplus.hu/content/view/2418/73/
"

Most már tutira tudom hogy nekem még a jobbik fajta sima 350-esből van egy példány. B-s és C-s változaton a jelölés megtalálható a készülék dobozán. Aki ilyen készüléket szeretne az csak sima 350-es utánn kutasson.


2009. február 15. 3:33
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: GPS
T3v3 írta:
Azért nem értettem hogy egy újabb modellbe hogy kerülhetett szarabb proci.



simán előfordul, hogy az újabb modell rosszabb. Nézd csak meg a Mio a701, és 702-es modellt. A 701 520MHz-es procit kapott, a 702 meg 200MHz-eset. Persze nem minden az órajel, és itt is két különböző gyártmányú processzorról van szó, de azt mondják a 702 érezhetően lassabb.

ebben a készülékben amiről beszéltek van valamilyen műholdhoz kapcsolódást segítő segédprogram? Tökéletes nyílt terepen mennyi idő mire poziciót talál?

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2009. február 14. 12:08
Profil Honlap
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
Azért nem értettem hogy egy újabb modellbe hogy kerülhetett szarabb proci.
Nekem kb 10 másodperc az igo8. Szerintem, függ a térképadatbázistól is.
Itt van egy kép hogy én hogyan oldottam meg a mocira a tartót. Az autós tartó lett felhasználva módosítás nélkül. Fogtam egy darab plexit aminek a felső részét meghagytam akkorára hogy a tapadókorong rámenjen. A lefele nyúló (nem látszik) részét leszűkítettem annyira hogy be lehessen buktatni a műszerfal mögé. Persze elejére hátuljára ragasztottam gumit (pl. bringa belső) hogy ne dörzsöljön ott semmit, és hogy nem mozogjon (dőljön) oldalirányban. A kinyúló kar és a műszerfal teteje közé pedig raktam egy szivacsdarabot .


2009. február 14. 1:50
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: GPS
Akkor szokott olyan lassan indulni, mikor frissíted a speedcam.txt-t, és a következő indításkor ezt átkonvertálja saját emészthető formátumba.
De ezt csak 1x csinálja, utána gyorsan indul. Lehet nálad elsőre nem sikerült, vagy mexakadt.


2009. február 14. 0:33
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: GPS
Közben megvettem a kütyüt, sikerült egy sima V350-re szert tenni. Ahogy utánaolvastam, nekem úgy tűnik, hogy ez volt az eredeti, majd költségcsökkentéssel "jó lesz az" alapon jött a B, lassabb procival, pontatlanabb GPS chippel, aztán a C, újra olyan procival mint az eredeti, de a vevő maradt. Elvileg csak a SIRF vevősöknek van antennabemenete. Ez valami elfekvő darab lehetett, utolsó volt az aqua-nál, még pont elcsíptem. Első két alkalommal valamiért 2-3 perc volt az iGo 08 indulási ideje, de utána lecsökkent kb 17 mp-re, és a válaszideje is egész jó, de az éles teszt még nekem is hátravan. Meg persze a szivargyújtó-aljzat és a motorostartó fölszerelése.


2009. február 13. 23:47
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
Hülyeség. A fórumokon sok okos ember van és kb. olyan mint amikor itt a gumiabroncsokról megy a vita.
Nekem fogalmam sincs hogy milyen 350-em van mert sem a dobozán,sem a leírásában,sem pedig a készüléken erre utaló nyomot nem találok.Nincs feltüntetve, legalábbis én még nem találtam meg. Elvileg a sorozatszámból lehet megmondani. Az biztos hogy a Ami biztos hogy SIRF 3-as vevő van benne. Igo2006 plus-al használtam, most az Igo8 van rajta és fut. Az éles teszt még hátravan. Most keresem a modell történetet de valami olyanra emlékszem hogy először volt a B, aztán a sima 350, és most a C.


2009. február 13. 22:30
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: GPS
Kinek milyen Blue Panther-e van? Sokaktól sokfélét olvastam ma a neten, ami egyértelmű, hogy a v350b-t nem szabad megvenni, mert lassú proci, de a v350c-ben meg szar a GPS chip. Ebből nekem az jön ki, hogy leginkább a sima v350 a jó, mert gyors proci, és jó GPS van benne. Vélemények? (jah, és elvileg találtam újat ebből a legrégebbiből is)


2009. február 13. 16:11
Profil
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: GPS
mzsombor írta:
Tapadókorong a plexire...?

Ha el akarod hagyni. Azon amúgy sem találsz egy darab sík felületet hozzá.
Felejtsd el. [-X


2009. február 13. 14:15
Profil

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: GPS
Asszem ma délután veszek én is egy ilyen kék párducot. A szoftvert rátenni szerintem nem lesz akadály, inkább a motoron való rögzíthetőség érdekelne. Tapadókorong a plexire...?


2009. február 13. 11:35
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
:) Legközelebb amikor találkozunk, átválogatok ezt-azt a gépedről és el van boronálva ... :smt038


2009. február 13. 6:09
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Re: GPS
T3v3 írta:
De. Gépelési hiba....


Tudtam én! Bocsi Teve nem bírtam kihagyni!

_________________
________________________________________________________________________________
Nagyfőnök nem túl kíméletes üzemmódban: Kép :D


2009. február 12. 21:04
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
De. Gépelési hiba....


2009. február 12. 17:39
Profil
Avatar

Motor: Suzuki GSF 1200S K3
Hozzászólás Re: GPS
T3v3 írta:
Pl. az enyém is nem igo.exe-t indít hanem mobilnavigator.exe-t.


Nem Mobilenavigator?

:D :D

_________________
________________________________________________________________________________
Nagyfőnök nem túl kíméletes üzemmódban: Kép :D


2009. február 12. 11:19
Profil
Avatar

Motor: R1250GS
Hozzászólás Re: GPS
Tangerine írta:

Ki is próbáltad? Jó lett?

:smt045


2009. február 11. 19:43
Profil
Avatar

Motor: 1.2-es Börzsönyi szürkemarha
Hozzászólás Re: GPS
PNA-n belül eltérések vannak a mappa struktúrákban.
Pl. az enyém is nem igo.exe-t indít hanem mobilnavigator.exe-t. Csak át van nevezve, mert mások a hivatkozások.
Vagy a map-ok máshol vannak meg ilyesmi. Csak szerkezetbeli különbség van.


2009. február 11. 16:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség