Pontos idő: 2024. április 19. 19:14




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
 Értelmetlen esések 
Szerző Üzenet
Avatar
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
mzsombor írta:
Két motoros balesetet is láttam ma.

Jellemző, két motor baleset és egyik se a motoros hibájából :cry:


2011. április 10. 15:52
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSF 600 (2004) Naked
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
mzsombor írta:
Két motoros balesetet is láttam ma.

Nem semmi történetek..!! Nagyon kell vigyázni az utakon! :!:

_________________
Gangsta

GSF600K4 Bandit


2011. április 10. 15:50
Profil Honlap

Motor: Honda XL650V Transalp
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Két motoros balesetet is láttam ma.

Délután indultam be a város felé, mikor láttam, hogy az út bal oldalán egy motor fekszik, meg mellette egy piros Maruti áll. Mivel nem állt ott senki más, lehúzódtam és megfordultam, hogy tudok-e valamit segíteni. A motoros srác elmondása szerint a szitu a következő volt: ő előzte a Marutit, az autót vezető néni viszont körülnézés és index nélkül egyszer csak elkezdett megfordulni, elkaszálva a motorost. A motor jobb oldalát elég szépen lebontotta, plusz görbült a villa is sajnos. Megegyeztek a nővel, szerveztünk a srácnak utánfutót, aztán elindultam a sráccal az ügyeletre, mert a kezét elég csúnyán megvágta valami. A kerületi ügyeletről elhajtottak, visszaindultunk a központi balesetibe. Ekkor jött a második eset.

A sráccal mögöttem nyugisan mentünk a Pesti úton (2x2 sáv), ahol egy zebra volt előttünk kb 100m-re. A mi lámpánk zöld volt, nem is nagyon volt épp forgalom a zebra környékén, és egy néni elindult át a piroson. Szemből viszont jött egy motoros, a néni észrevette, megállt az út közepén, hezitált, hogy előre vagy hátra, a motoros meg próbálta kikerülni, de nem tudta, telibe kapta a nénit, ő kb 2-3 métert repült. A motoros az én oldalamon lévő buszmegállóig csúszott vagy 40 métert. Gyorsan megállás, először a motorost néztem körbe, hogy minden ok-e, aztán mentünk a nénihez, közben mentőt, rendőrt hívni stb. A néni magánál volt, de elég nagy vértócsa gyűlt össze a fejénél, a motoros megúszta valószínűleg végtagsérülés nélkül, de eléggé fájlalta a hasát, mindkettőt egy-egy mentő vitte el. Közben az utasomat elvitte egy motoros ismerősöm, aki velem volt, de nem látta pont az esetet, hogy az ő sebét is ellássák, én meg ott maradtam segíteni, meg tanúskodni a helyszínelőknek. Ezután már inkább hazajöttem, nem próbáltam ma többet motorozni, ennyi mára elég volt... :shock:


2011. április 10. 15:17
Profil
Avatar

Motor: R 1200 GS Jawák
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
sztem meg a zebra csúszós :(

_________________
Mielőtt kerékpárra ülsz, mindig húzd meg a dinamó csavarjait


2011. március 29. 21:49
Profil Honlap
Avatar
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
csomy írta:
Számomra a zebra csíkos, nem pöttyös. Függetlenül az állattól. Kinek mi a véleménye?

Az én meglátásom szerint valóban a gyalogosok közlekedési útvonalait hivatott jelölni viszont a zebrával ellentétben a pöttyöknél nincs a gyalogosnak elsőbbsége.


2011. március 29. 21:38
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSF-1250SA
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
burky írta:
A bevásárló központok parkolóiban is ki van írva, hogy a KRESZ szábályok az érvényesek még sem fogják fel sokan...

Akkor kinek mi a véleménye az Auchan parolókban található pöttyökről, amit sok gyalogos zebraként aposztrofál magában??
Teljes nyugalommal sétálnak ki a fogalom elé...
Egy alkalommal össze is szólalkoztam egy balfasszal, mert nekiállt kiabálni, hogy nem engedtem előre. (balesetveszély nem állt fenn). A dolog hátterét értem én, hogy hívjuk fel a figyelmet a gyalogosokra, de ki hogy értelmezi ezt "a KRESZ szerint"??
Számomra a zebra csíkos, nem pöttyös. Függetlenül az állattól. Kinek mi a véleménye?

_________________
CSapatkivonásra Oktatott Mesterséges Yodamásolat


2011. március 29. 21:18
Profil
Avatar

Motor: GSF 600 (2004) Naked
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Hali!

A minap írtam a Ducati-s afféromról... Nos, úgy tűnik a motor típus vonzza a bolondokat...

Ma este, érdi lakótelep, hallom jön a "kedvenc" :smt021 Ducati-som: befordul, 2 - nyélgáz, 3 - nyélgáz, csúszás a flaszteren...!! =D>
Kinéztem a teraszról, barátunk és motorja az aszfalton pihente fáradalmait... Nem tudom, hogy csinálta, de rendesen lezúzta a motort! :roll:

Nem értem miért egy lakó-pihenő övezetben kell gizdázni... [-X

_________________
Gangsta

GSF600K4 Bandit


2011. március 29. 20:56
Profil Honlap
Avatar
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
burky írta:
Jobbulást a Sógorodnak és a vasnak!

Köszi szépen a jókívánságokat! Hát igen sose lehet elég óvatos az ember...


2010. szeptember 30. 19:37
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSF 1250S
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
burky írta:
A bevásárló központok parkolóiban is ki van írva, hogy a KRESZ szábályok az érvényesek még sem fogják fel sokan...


Tatabányán a plaza mélygarázsában a sok balfék miatt egyirányúvá tették a parkolót a mélygarázsban. Két tábla is van, jó nagy. A gyengeelméjű lemegy, a tábla neki nem mond semmit, beáll - jó ha csak egy helyre és nem keresztbe. Kifelé kiáll és megy mindenkivel szemben ezerrel, villog, mutogat, rázza az öklét, és nem fogja fel hogy mit csinál. Sajnos van ilyen állatfaj és sok tagja van erre felé is.


2010. szeptember 30. 12:33
Profil
Avatar

Motor: 1150 GS, Ty250, CB500 RR
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
borz_alom írta:
fel első kerékre (kétszeméllyel, csomagokkal) SportAttack,




Ezek után próbálja bárki fikázni a Contit....

_________________
Bikes are living proof that God loves us and wants us to be happy.


2010. szeptember 30. 11:40
Profil
Avatar

Motor: XJR 1200, FZ1 SA
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Pali79 írta:
Sógorom jött haza a melóból valamelyik este. Megállt az előtte haladó autó, se index, se semmi jelzés...


Jobbulást a Sógorodnak és a vasnak! Sajnos ezeket csak úgy védhetjük ki autóval és motorral egyaránt, ha az ilyen és hasonló balfaszkodó jelekre figyelünk. Pl. az sem biztos, hogy azt jelenti, ha index nélkül jobbra húzódik, hogy meg fog állni vagy jobbra kanyarodni...sokszor a nagyívű balra kanyaródós, megfordulós vagy éppen balra kocsibeállóba beállós mutatványt készíti elő a delikvens. A bevásárló központok parkolóiban is ki van írva, hogy a KRESZ szábályok az érvényesek még sem fogják fel sokan...


2010. szeptember 30. 10:54
Profil Honlap
Avatar

Motor: Pegaso Trail
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Múlt heti osztrák túrán bedöglött a GPS töltő, az egyik városban a térképet bújtam a tanktáskán miközben előttünk 5-6 m-rel megállt egy opel astra. :o Satu fék, fel első kerékre (kétszeméllyel, csomagokkal) a végén még meg is csúszott a gumi és 15-20 cm-re a lökhárítótól álltunk meg. Ahogy a hátulja visszacsapódott az útra álló helyzetben megbillent a motor és nem tudtam megtartani a súlyt, balra szép lassan lefektettem. Nem lett semmi bajunk, meg a motornak sem. Fölállítottam a motort, visszaültünk aztán mentünk tovább.
Abban a pillanatban mikor felnéztem nem hittem, hogy megállunk!
Jól vizsgázott a fék, a SportAttack, na meg a normális aszfalt!

Egy km-rel odébb a városon kívül megálltunk körbenézni a mocit és a mögöttünk lévő autós is megállt megkérdezni, hogy minden rendben van-e. Jó fej volt! :)


2010. szeptember 30. 9:42
Profil Honlap
Avatar
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Sógorom jött haza a melóból valamelyik este. Megállt az előtte haladó autó, se index, se semmi jelzés. Sógor gondolta kikerüli. Mikor az autó mellé ért, az autósnak hirtelen balra fordulni támadt kedve. Bár el nem esett a mocival (Bandit 650S), de a blokk és a sógor jobb lába kapta az ütést. Kicsit sántít, de úgy tűnik nincs komolyabb baja. A mocinak a főtengelynél lévő dekni kilyukadt és elfolyt az olaj és a hengerfej is megsérült. Mintha kicsit ferdén állna a blokk a vázban.


2010. szeptember 30. 7:06
Profil Honlap
Avatar

Motor: GSX 1400 K6
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Bagelo írta:
még jópár évtizedik szükségem van a jobbik kezemre!

Nocsak, az asszony lelépett? :D

(bocsi, nem tudtam kihagyni :mrgreen: )


2010. június 30. 13:15
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
meglepő lesz amikor leszedik a gipszet...a bokámnál számítottam rá, hogy alig fog mozogni a gipsz után, de amikor a karomról 2hét után levették a síngipszet...hát meglepő volt, hogy kb 45 fokkal a teljes karkinyújtás előtt megállt. 3 hétig krémeztem, és tornáztattam, mire ki tudtam nyújtani, pedig az csak egy sima törés volt egy laza síngipsszel.

a hozzáállásod pedig jó, vigyázz rá, hogy meg is maradjon, mert fontos, hogy ne csak úgy immel-ámmal csináld a tornát ;)

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2010. június 29. 22:01
Profil Honlap

Motor: Suzuki GSF 1200 S K1
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Hahó!

Holnap kiszedik a varrataimat, a csípőm egyáltalán nem fáj, az ujjaim meg annyira már mozognak, amennyire a sín engedi. Hát szerintem is kb. akkor lesz vége a storynak, ha a fekvőtámaszok is mennek már, ahogy Burky is írta. Bízom a 100%-os gyógyulásban, kűzdeni fogok, még jópár évtizedik szükségem van a jobbik kezemre! Lesz itt mindenféle kezelés: gyógytorna meg lézeres fájdalomcsillapítás is. Holnaptól indul mindez.

Szerencsére ágytálazni nem kellett, 5 napig nem volt ilyesmire gondom 8-[ A Tramadol amit szedtem, ugyanis székrekedést is okoz, szóval így a beteg is és a nővérek is boldogabban végezhetik a munkájukat :D


2010. június 29. 21:44
Profil
Avatar

Motor: F900XR
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Bagelo veled vagyok!
Hagyd a százalékokat a statisztikusoknak. Hinni kell benne, akarni és melózni! Mikor öt éve levették a gipszet a lábamról, és először jelentem meg két mankóval a rehab orvosnál (gyógytornászok főnöke), elég kitérő válaszokat adott a kérdéseimre. "Talán...ha...amennyiben..." A bokám néhány fokban mozgott, duzzadt volt az egész lábfejem... nem folytatom.
Gyógytorna, Gyógytorna,Gyógytorna! Utána még rendszeresen ott maradtam úszni, vagyis inkább fuldokolni. Kihasználtam, hogy a TB a második 3 vagy 4 hetes kört is támogatta.
Erre a második kurzusra már nem egyszer biciklivel mentem. Mikor a bejáratnál összefutottam a gyógytornász nénivel, nem akarta elhinni, hogy 11 Km-t tekertem odáig. Persze még két év múlva sem volt százas, de ma már eszembe sem jut.
Ha jön az eső azt viszont ma is érzem előre. Az meg egy motoristának jó hír. :D
Biztos vagyok benne, hogy neked is menni fog! Hajrá! :smt023


2010. június 29. 9:22
Profil
Avatar

Motor: R 1200 GS Jawák
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Bagelo írta:
Az a 10-15% sose fog helyrejönni. :( Most kb maximum fél cm-ert mozog a hüvelykújjam minden irányba,.............

Bagelo a középső ujjad utolsó perce mozogjon. A többit úgyis csak másodlagos célokra használja a a férfiember...
Javulást mielőbb !

_________________
Mielőtt kerékpárra ülsz, mindig húzd meg a dinamó csavarjait


2010. június 28. 20:39
Profil Honlap

Motor: 2001 Suzuki Bandit GSF 1200 S
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
Uhh, Bagelo, jobbulást kívánok! Legyen jobb, mint mondják, legyen 100%-os a gyógyulás! És kitartást a gyógytornához.


2010. június 28. 13:12
Profil

Motor: bandit 250
Hozzászólás Re: Értelmetlen esések
hara írta:

de lagalább csinos, 18 éves ápolónő próbálja beleügyeskedni a szerszámot a kacsába :)


ez volt életem első kórházi "élménye", de komolyan egy jól kinéző nővérrel sem találkoztam...mind vagy elhízott leharcolt volt, vagy 50 éves.....pedig azokban a bizonyos felnőtt filmekben nem ezt láttam....átvertek :-D

_________________
Ismeretlen okból soha ne térj át a szemközti sávba!


2010. június 25. 21:22
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség